Forum Anasayfa Forum Anasayfa > Genel Tartışma Odaları > Nasıl Yaparım?
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS Besemesi - İrsaliyeleri faturalaştırma operasyonu (010301)
  SSS SSS  Forum Araması   Etkinlikler   Foruma Kayıt Olun Foruma Kayıt Olun  Giriş Giriş

İrsaliyeleri faturalaştırma operasyonu (010301)

Cevap Yaz Cevap Yaz
Yazar
  Başlık Arama Başlık Arama  Konu Ayarları Konu Ayarları
baki_55 Sürükle bırak
Yeni Üye
Yeni Üye

Durum: Çevrimdışı
Mesaj Ayarları Mesaj Ayarları   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı baki_55 Alıntı  Cevap YazCevap Bu mesaja direkt link Başlık: İrsaliyeleri faturalaştırma operasyonu (010301)
    Gönderildi: 25 Ocak 2019 saat 10:33
İrsaliyeleri Faturalaştırma Operasyonu evrak Gruplu (010301) görünümüne ; belge no yu eklemem gerekiyor. Nasıl yapabilirim. 

(Acemiyim, Bişeyler öğrenmeye çalışıyorum. Birileri yardımcı olacaktır umarım.) 
Başa dön
baki_55 Sürükle bırak
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesaj Ayarları Mesaj Ayarları   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı baki_55 Alıntı  Cevap YazCevap Bu mesaja direkt link Gönderildi: 25 Ocak 2019 saat 15:16
Yardım..........
Başa dön
baki_55 Sürükle bırak
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesaj Ayarları Mesaj Ayarları   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı baki_55 Alıntı  Cevap YazCevap Bu mesaja direkt link Gönderildi: 28 Ocak 2019 saat 09:05
O kadar üstad var bu forumda... ama nedense kimse bi cevap vermiyor. 
"Araştırsın,bulsun"  deniyor ancak acemi kişi nereye bakacağını da bilemiyor maalesef.
Araştırıyorum, bakıyorum, videoları izlemeye çalışıyorum ancak herşeyi anlamak-çözmek mümkün olmuyor.

Başa dön
kara55 Sürükle bırak
Groupie
Groupie

Mesaj Ayarları Mesaj Ayarları   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı kara55 Alıntı  Cevap YazCevap Bu mesaja direkt link Gönderildi: 11 Şubat 2019 saat 10:16
Üstad bahsettiğin mesele yazılım ile ilgili. Programı kullanmakla farklı bir durum. Yani SQL bilen birinden yardım alman daha iyi olur.
Başa dön
muba Sürükle bırak
Senior Member
Senior Member

Mesaj Ayarları Mesaj Ayarları   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı muba Alıntı  Cevap YazCevap Bu mesaja direkt link Gönderildi: 12 Şubat 2019 saat 19:17
acemi olmaniz vesilesiyle mümkün olan en detayli sekilde anlatmak gerekirse,

İrsaliyeleri Faturalaştırma Operasyonu evrak Gruplu (010301) buradaki rapor SQL Server programindan firma kodu altindaki ...->Programmability -> Functions -> Table- valued Functions  kismindaki  "dbo.fn_IrsaliyeleriFaturalastirmaOperasyonu_EvrakGruplu" isminde tablo sorgusundan gelmektedir. Istemis oldugunuz belge numarasini eklemek icin bu tablo sorgusunu düzenlemeniz gerek. Bunun icin dbo.fn_IrsaliyeleriFaturalastirmaOperasyonu_EvrakGruplu tablo secili iken F2 tusuna basarak ismini "dbo.fn_IrsaliyeleriFaturalastirmaOperasyonu_EvrakGruplu_YDK" seklinde  farkli bir isim vererek ENTER tusuna basarak onaylayin. Daha sonra yine ayni tablo sorgusu secili iken Maus sag tiklayip "Modify" butonuna tikladiginizda sag tarafta ilgili tablonun sorgusu gelecektir.

Burada ;

8 nolu satiri
CREATE FUNCTION [dbo].[fn_IrsaliyeleriFaturalastirmaOperasyonu_EvrakGruplu](

22 ve 23 nolu satirlarin arasina bize gerkli olan BELGE NO verisini getirecek sorgu
sth_belge_no AS [BELGE NO] ,

ve en sondaki yeni satir eklenince 70 nolu satir olacak GROUP BY ile baslayan satiri
GROUP BY sth_evraktip, sth_evrakno_seri, sth_evrakno_sira, sth_belge_no

seklinde düzenleyip SQL Server programindaki sol üstte bulunan " ! Execute " butonuna bastiginizda sql sorgusu calisip yeni tablo olusacaktir.

islem bittiginde
fn_IrsaliyeleriFaturalastirmaOperasyonu_EvrakGruplu
fn_IrsaliyeleriFaturalastirmaOperasyonu_EvrakGruplu_YDK

seklinde iki tablo olacaktir. Eger raporu tekrar eski haline getirmek isterseniz "fn_IrsaliyeleriFaturalastirmaOperasyonu_EvrakGruplu_YDK" tablosunun adini degistirmeniz yeterli olacaktir.

Başa dön
 Cevap Yaz Cevap Yaz
  Konuyu Paylaş   

Foruma Atla Forum Yetkileri Sürükle bırak

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.04
Copyright ©2001-2015 Web Wiz Ltd.

Bu sayfa 0,109 saniyede yüklenmiştir.