Forum Anasayfa Forum Anasayfa > Genel Tartışma Odaları > Mikro Veritabanı
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS Besemesi - Alınan siparişi faturalaştırma
  SSS SSS  Forum Araması   Etkinlikler   Foruma Kayıt Olun Foruma Kayıt Olun  Giriş Giriş

Alınan siparişi faturalaştırma

Cevap Yaz Cevap Yaz
Yazar
  Başlık Arama Başlık Arama  Konu Ayarları Konu Ayarları
kubilay3435 Sürükle bırak
Yeni Üye
Yeni Üye

Durum: Çevrimdışı
Mesaj Ayarları Mesaj Ayarları   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı kubilay3435 Alıntı  Cevap YazCevap Bu mesaja direkt link Başlık: Alınan siparişi faturalaştırma
    Gönderildi: 24 Eylül 2020 saat 17:24
Selamlar. 

Satış faturası oluştururken cari kodunu girip stokları f8 ile (ctrl+z) ile onaylanmış alınan sipariş evrak sıra no'yu baz alıp çekip faturayı kaydediyorum. database üzerinde stok hareketleri tablosunda sth_sip_recid_recno kolonuna alınan siparişin satırlarındaki sip_RECid_RECno kaydını otomatik olarak atıyor. buraya kadar problem yok ama cari hesap hareketleri tablosuna baktığımda aynı işlemi cha_sip_recid_recno kolonu için göremiyorum 0 olarak değer atanıyor. problemi anlayamıyorum. acaba siparişi faturalaştırma esnasında gittiğim yolda mı bi yanlışlık var. Bu benim için önemli çünkü webten siparişin silinmesi ile birlikte bu siparişe bağlı olan stok hareketleri ve cari hesap hareketleri kayıtlarını da tespit edip işlem yapmam gerekiyor.

Yardımcı olursanız sevinirim.

Not: Mikro arayüz kullanımında biraz amatörüm.
Not 2: Mikro versiyon 15 kullanıyorum.
Başa dön
 Cevap Yaz Cevap Yaz
  Konuyu Paylaş   

Foruma Atla Forum Yetkileri Sürükle bırak

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.04
Copyright ©2001-2015 Web Wiz Ltd.

Bu sayfa 0,047 saniyede yüklenmiştir.