Forum Anasayfa Forum Anasayfa > Mikro Ürünleri ile ilgili Forumlar > v11.xx programları
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS Besemesi - Barkod içerik parametreleri
  SSS SSS  Forum Araması   Etkinlikler   Foruma Kayıt Olun Foruma Kayıt Olun  Giriş Giriş

Barkod içerik parametreleri

Cevap Yaz Cevap Yaz
Yazar
  Başlık Arama Başlık Arama  Konu Ayarları Konu Ayarları
thinkwhy Sürükle bırak
Yeni Üye
Yeni Üye

Durum: Çevrimdışı
Mesaj Ayarları Mesaj Ayarları   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı thinkwhy Alıntı  Cevap YazCevap Bu mesaja direkt link Başlık: Barkod içerik parametreleri
    Gönderildi: 18 Mart 2006 saat 12:41

Merhaba

İki sorum olacak

1. Barkod içerik parametrelerini kullanabilen var mı? Bu parametrelerdeki çarpan kısmını işe yarar hale getiremiyorum.

şöyle ki:

barkod içerik parametreleri alanında aşağıdaki tanımlamayı yapıyorum

No Açıklama İçerik Çarpan Bölen Fl Kod uzunluk İçerik uzunluk
4 deneme Kod + miktar 10 0 291 7 5

sonrasında barkod tanıtım kartına gidip bir stoğum için ctrl+B ile otomatik barkod oluştur deyip gelen barkod içerik parametreleri ekranından yukarıdaki deneme içerik parametresini seçiyorum ve 2910003 şeklinde bir barkod otomatik açılıyor. Daha sonra tanımladığım barkod içeriğinin doğru çalışıp çalışmadığını anlamak için çıkış irsaliyesine gidip barkod okumayı aktif hale getiriyor ve barkod numarası olarak 2910003500007 yazıyorum ve miktar hanesinde 500.000 yazmasını ümid ediyorum ancak 50 yazıyor. İçerik parametresinde her nasıl tanımlarsam tanımlayayım miktar kısmında hep 50 görüyorum.

peki barkod içerik parametrelerini kullanarak miktar hanesine nasıl 500.000( beşyüzbin) getirebilirim???

2.   İkinci sorum ise "barkod içerik parametreleri" ne girmiş olduğum bilgiler   veritabanında nerede saklanıyor ya da bu bilgileri dışarıdan nasıl okuyabilirim

Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler...

Başa dön
LuiSchiffer Sürükle bırak
Senior Member
Senior Member

Mesaj Ayarları Mesaj Ayarları   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı LuiSchiffer Alıntı  Cevap YazCevap Bu mesaja direkt link Gönderildi: 18 Mart 2006 saat 18:54

Yanılmıyorsam, FL alanı 2 karakter olmalı. Daha önce bu konuda yazılmış bir mesaj vardı forumda. EAN standardında, firma içi barkod diye tanımlanan yapı 27-28-29 ile başlıyordu. O yüzden onu 29, böleni 1 yaparak işe başlayın.

Kendi makinam bu uzun yoklukta küflendiğinden, yeni PC kuruyorum, bu yüzden programda deneme şansım yok ama, yanılmıyorsam, hesap, Yukarıdaki tanımdaki 291'i 29 yaptığımız, bölen'in 1 olduğu, diğerleri aynı kaldığını düşünerek, 8.karakterden (7+1) itibaren 5 hane alınır. Bu sayı çarpanla çarpılıp, bölene bölünür. ilgili barkodun tipine (kod+miktar, tutar, birim fiyat gibi)göre ilgili alana atanır.

2910003500007 için 50.000 * 10 / 1 olup, istediğiniz 500.000'e ulaşacaksınız.

2. soru için LOCPARAM'da id'si 202 demeyi yeterli görüyorum şimdilik :)

Başa dön
muysal Sürükle bırak
Senior Member
Senior Member

Mesaj Ayarları Mesaj Ayarları   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı muysal Alıntı  Cevap YazCevap Bu mesaja direkt link Gönderildi: 18 Mart 2006 saat 19:57

Çarpan: İçerik uzunluk alanındaki değer (bu ürün fiyatı veya miktarı olabilir) büyütülmek istendiğinde (örneğin gram olan ürün miktarı kilograma çevrilmek istendiğinde), bu alana ilgili çarpan katsayısı girilmelidir.

Bölen: İçerik uzunluk alanındaki değer (bu ürün fiyatı veya miktarı olabilir) küçültülmek istendiğinde (örneğin kilogram olan ürün miktarı grama çevrilmek istendiğinde), bu alana ilgili bölen katsayısı girilmelidir.

Bölen doğru çalışıyor ama çarpanda bir sorun var gibi gözüküyor.

en sıkı kapattığımda gözlerimi en iyi görüyorlar.
Başa dön
HaciAdem Sürükle bırak
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesaj Ayarları Mesaj Ayarları   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı HaciAdem Alıntı  Cevap YazCevap Bu mesaja direkt link Gönderildi: 08 Ağustos 2020 saat 19:11
Merhaba Arkadaşlar , V16 Kullanıcısıyım. 
Kendimiz oluşturduğumuz barkod numaralarında mitar bilgisi nasıl yazılır , programda nasıl kullanılır çözemedim.
Yukarıdaki örneği uygulamalı denemek için  Ean-13 tipinde içerik kısmı Kod+Miktar Seçili halde
2910003 kodunu sistem kabul etmiyor .

kilo ile sattığımız ürünlerde farklı miktar bilgileri içeren barkodlar nasıl oluşturabilirim ve nasıl kullanabilirim .
şimdiiden teşekkürler
Başa dön
 Cevap Yaz Cevap Yaz
  Konuyu Paylaş   

Foruma Atla Forum Yetkileri Sürükle bırak

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.04
Copyright ©2001-2015 Web Wiz Ltd.

Bu sayfa 0,047 saniyede yüklenmiştir.