Forum Anasayfa Forum Anasayfa > Genel Tartışma Odaları > Nasıl Yaparım?
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS Besemesi - Cari hesap ekstre föyü (sql ile excel'e aktarma)
  SSS SSS  Forum Araması   Etkinlikler   Foruma Kayıt Olun Foruma Kayıt Olun  Giriş Giriş

Cari hesap ekstre föyü (sql ile excel'e aktarma)

Cevap Yaz Cevap Yaz
Yazar
  Başlık Arama Başlık Arama  Konu Ayarları Konu Ayarları
barisv2 Sürükle bırak
Yeni Üye
Yeni Üye

Durum: Çevrimdışı
Mesaj Ayarları Mesaj Ayarları   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı barisv2 Alıntı  Cevap YazCevap Bu mesaja direkt link Başlık: Cari hesap ekstre föyü (sql ile excel'e aktarma)
    Gönderildi: 25 Haziran 2021 saat 09:36
Merhabalar,
Mikro Jump Kullanıyorum, Cari Hesap Ekstre Föyü 'nü (041439) Sql ile excel e aktarmak istiyorum.
Tablo sorgusu aşağıdaki gibi görünüyor.
exec dbo.msp_CARI_HESAP_EXTRE_FOYU N'0',0,0,N'M0002',N'M0002',N'',N'0,1,2','20210101','20251231',1,0,N'',0,N'',0,N'',0,0,0,0,0,1,0,0,0,N''

Öncelikle exec komutu ne işe yarar veri tabanında yanlışlıkla bir hasar meydana gelir mi?
bu sorguyu nasıl yazarsam daha doğru olur.
Not : Sorguda görünen M0002 ve Tarihler değişken olacak bunu excel de ayarlayabilir miyim?
Sanırsam ? işareti koyarak parametre seçebiliyorum.

Şimdiden Çok Teşekkürler.
Başa dön
stok_choose Sürükle bırak
Senior Member
Senior Member

Mesaj Ayarları Mesaj Ayarları   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı stok_choose Alıntı  Cevap YazCevap Bu mesaja direkt link Gönderildi: 25 Haziran 2021 saat 09:44
Merhaba, Execute yani çalıştır demektir. Başında exec komutu olmasa da çalışır. 
Ve hayır bu sorguyu çalıştırarak database'e zarar veremezsiniz.  
Tarihleri pratikte excel üzerinden ayarlayabilirsiniz ama ben başaramamıştım.
Başa dön
barisv2 Sürükle bırak
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesaj Ayarları Mesaj Ayarları   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı barisv2 Alıntı  Cevap YazCevap Bu mesaja direkt link Gönderildi: 25 Haziran 2021 saat 10:13
Cevap için teşekkürler.
Peki ben bu sorguyu Select ile nasıl çağrabilirim.
Select ile istediğim sutunu seçebiliyorum ve tarihleri excel üzerinden değiştirebiliyorum.
Başa dön
barisv2 Sürükle bırak
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesaj Ayarları Mesaj Ayarları   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı barisv2 Alıntı  Cevap YazCevap Bu mesaja direkt link Gönderildi: 25 Haziran 2021 saat 12:16
Aşağıdaki sorgu ile tam istediğim gibi oldu.
Excelde belirlediğim alanlar da geliyor.
Yalnız şu kısmı N'M0002'  (?) soru işareti ile değiştirdim yani N ve 'M0002' de sildim ? koydum bu bir sorun yaratır mı?
Teşekkürler.
exec dbo.msp_CARI_HESAP_EXTRE_FOYU N'0',0,0,?,?,N'',N'0,1,2',?,?,1,0,N'',0,N'',0,N'',0,0,0,0,0,0,0,0,0,N''
Başa dön
mikro_ogreniyorum Sürükle bırak
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesaj Ayarları Mesaj Ayarları   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı mikro_ogreniyorum Alıntı  Cevap YazCevap Bu mesaja direkt link Gönderildi: 29 Kasım 2021 saat 12:56
Merhabalar ;

Tam Olarak ne istediniz ? Direk Sorgu ekranından excel'e gönderim yapabiliyorsunuz. İstediginizi biraz daha açarsanız sizlere yardımcı olmak isteriz.
Başa dön
 Cevap Yaz Cevap Yaz
  Konuyu Paylaş   

Foruma Atla Forum Yetkileri Sürükle bırak

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.04
Copyright ©2001-2015 Web Wiz Ltd.

Bu sayfa 0,063 saniyede yüklenmiştir.