Forum Anasayfa Forum Anasayfa > Mikro Ürünleri ile ilgili Forumlar > v14.xx programları
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS Besemesi - Cari kodu değiştirme
  SSS SSS  Forum Araması   Etkinlikler   Foruma Kayıt Olun Foruma Kayıt Olun  Giriş Giriş

Cari kodu değiştirme

Cevap Yaz Cevap Yaz
Yazar
  Başlık Arama Başlık Arama  Konu Ayarları Konu Ayarları
tansu Sürükle bırak
Senior Member
Senior Member

Durum: Çevrimdışı
Mesaj Ayarları Mesaj Ayarları   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı tansu Alıntı  Cevap YazCevap Bu mesaja direkt link Başlık: Cari kodu değiştirme
    Gönderildi: 05 Haziran 2012 saat 15:49
Merhaba;

Son .exe ye kadar siparişi X cariden alıp, fatura kesip faturaya girip cari kodu Y yapıp kaydedebiliyorduk.
Bunu şimdi yapamıyoruz. Bize de çok lazım.

Acaba bu parametreye falan bağlımıdır? Nasıl eskisi gibi cari kodu değiştirebiliriz.
Sipariş X carisinde kalsın, faturası Y carisine değişebilsin.

Teşekkürler,
Mikro sevenler derneği üyesiyim, Evet son kullanıcıyım, Şu an Mikro maliyetlerinden şikayetçiyim. Önerilere açığım çünkü SKP çalışmıyor. Olay tabanlı değil. Çok eski teknoloji daha RDBMS bile değil.
Başa dön
Yaba Sürükle bırak
Senior Member
Senior Member

Mesaj Ayarları Mesaj Ayarları   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Yaba Alıntı  Cevap YazCevap Bu mesaja direkt link Gönderildi: 05 Haziran 2012 saat 16:45
Güncelleme için bir şey diyemeyeceğim. 
Siparişi de X yerine Y carisi olarak değiştir Sonra fatura et

Başa dön
tansu Sürükle bırak
Senior Member
Senior Member

Mesaj Ayarları Mesaj Ayarları   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı tansu Alıntı  Cevap YazCevap Bu mesaja direkt link Gönderildi: 05 Haziran 2012 saat 17:10
Siparişler X de kalsın istiyoruz. Şöyleki,

Yurtdışı ihracat müşterilerini ayrı carilerde takip ediyoruz ancak ihracatı kendi dış ticaret firmamız kesiyor. Bu nedenle böyle bir şeye ihtiyacımız var.
Mikro sevenler derneği üyesiyim, Evet son kullanıcıyım, Şu an Mikro maliyetlerinden şikayetçiyim. Önerilere açığım çünkü SKP çalışmıyor. Olay tabanlı değil. Çok eski teknoloji daha RDBMS bile değil.
Başa dön
mehmety Sürükle bırak
Senior Member
Senior Member

Mesaj Ayarları Mesaj Ayarları   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı mehmety Alıntı  Cevap YazCevap Bu mesaja direkt link Gönderildi: 05 Haziran 2012 saat 18:19
Merhaba,

Ana cari alt cari ilişkisi kurabilirsiniz.

Örneğin; A A.Ş nin bir sürü şubesi var. Ama Faturaları tek bir genel merkeze kesiyorsunuz.

Cari tanıtım kartında Ana Cari kodu bölümüne A A.Ş yi yazıyorsunuz. Sipariş ve irsaliyeleri A.A.Ş nin şubelerine kesiliyor. Fatura kesilirken A A.Ş kesilebilinir durumda olur.  Farklı bir durum var ise, detaylandırırsanız iyi olur.

İyi Çalışmalar.
Paylaşılmayan Bilgi! Bilgi değildir.
"Bilgi Paylaştıkça güzeldir"
"05439197250"
MİKROERPPLUS

Başa dön
hayrubaba Sürükle bırak
Groupie
Groupie

Mesaj Ayarları Mesaj Ayarları   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı hayrubaba Alıntı  Cevap YazCevap Bu mesaja direkt link Gönderildi: 05 Haziran 2012 saat 22:20
kuruluş ve tanmlamalardan 93150 evrakını inceleyiniz

Başa dön
tansu Sürükle bırak
Senior Member
Senior Member

Mesaj Ayarları Mesaj Ayarları   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı tansu Alıntı  Cevap YazCevap Bu mesaja direkt link Gönderildi: 06 Haziran 2012 saat 13:04
@mehmety:
Teşekkürler
Alt cari kullanmıyorduk bu zamana kadar ama onu kullanmak lazım gelecek sanırım yeni EXE ile
Ana cari kodu işledim ama ana cariye faturayı nasıl keseceğimi bulamadım

@hayrubaba :
93150 ayarlarından olmadı.
İrsaliye ve fatura carileri farklı diyor.
Başa dön
mehmety Sürükle bırak
Senior Member
Senior Member

Mesaj Ayarları Mesaj Ayarları   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı mehmety Alıntı  Cevap YazCevap Bu mesaja direkt link Gönderildi: 06 Haziran 2012 saat 13:17
Rica ederim. Tansu hanım.

Konuyu biraz daha detaylı anlatmaya çalışayım.

1. Olarak; Cari hesap tanıtım kartı(041110) nolu menüden alt cari olan carilere Ana Cari kodu bölümünden Ana Cari (faturayı keseceğim cariyi seçiyorum.) kodunu seçiniz.

2. Olarak; Mikrokur-Kur9000 programından, Program akış parametreleri(091400) nolu menüdeki başlıklardan Stok Parametreleri başlığı altında 37.seçenek "İrsaliye Faturalarken; Ana cariye bağlı carilerin de irsaliyelerini getir seçeneğini aktif ediniz.

3. Olarak; Cari kartlar + MikroKur-Kur9000'den ilgili parametreli ayarladıktan sonra Sipariş+irsaliye kesimini alt cari kodlarına kesiyorsunuz. Fatura işlemini ana cari kodu seçerek kesiyorsunuz.

sanırım biraz daha detaylı oldu.

İyi Çalışmalar.
Paylaşılmayan Bilgi! Bilgi değildir.
"Bilgi Paylaştıkça güzeldir"
"05439197250"
MİKROERPPLUS

Başa dön
tansu Sürükle bırak
Senior Member
Senior Member

Mesaj Ayarları Mesaj Ayarları   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı tansu Alıntı  Cevap YazCevap Bu mesaja direkt link Gönderildi: 12 Haziran 2012 saat 10:40
Teşekkür ederim Mehmet bey, grubuma göz gezdirin derim http://www.facebook.com/groups/8252587350/

Madde 1&2 yi yaptım
mikro'yu restart ettim
irsaliyeyi alt cariye kestim
faturayı ana cariye keserken F5 ile irsaliyeyi çağıramıyorum. Başka bir yerden mi yapılıyor?

Şimdiden teşekkürler,
Başa dön
tansu Sürükle bırak
Senior Member
Senior Member

Mesaj Ayarları Mesaj Ayarları   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı tansu Alıntı  Cevap YazCevap Bu mesaja direkt link Gönderildi: 18 Haziran 2012 saat 17:37
Çözüldü.
Cariye ana cari hesap tanımladıktan sonra fatura direk ana cariye kesilebiliyor.
Yardımlar için teşekkür ederim.
Mutluyuz :)
Başa dön
Timoteos Sürükle bırak
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesaj Ayarları Mesaj Ayarları   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Timoteos Alıntı  Cevap YazCevap Bu mesaja direkt link Gönderildi: 13 Mayıs 2017 saat 19:17
Mikro v15 cari kartlara, açıldığı esnada verilmiş olan cari kodunu nasıl değiştirebilirim...?

Başa dön
tansu Sürükle bırak
Senior Member
Senior Member

Mesaj Ayarları Mesaj Ayarları   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı tansu Alıntı  Cevap YazCevap Bu mesaja direkt link Gönderildi: 14 Mayıs 2017 saat 01:23
Mikrokur içinde servis
Cari kart aktarma
Başa dön
YASEMİN79 Sürükle bırak
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesaj Ayarları Mesaj Ayarları   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı YASEMİN79 Alıntı  Cevap YazCevap Bu mesaja direkt link Gönderildi: 23 Kasım 2019 saat 12:43
merhaba cari kod değiştirme yapamıyorum mikro v15 hesapçı kullanıyorum yardımcı olacak bir arkadaş  varsa  çok sevinirim 

Başa dön
tansu Sürükle bırak
Senior Member
Senior Member

Mesaj Ayarları Mesaj Ayarları   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı tansu Alıntı  Cevap YazCevap Bu mesaja direkt link Gönderildi: 23 Kasım 2019 saat 18:19
Hangi ekrandan ne yapmak istiyorsunuz? Ne hata veriyor?
Açılmış bir kartın kodunu değiştirmek için sadece kart aktarma kullanablirsiniz.
Başa dön
YASEMİN79 Sürükle bırak
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesaj Ayarları Mesaj Ayarları   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı YASEMİN79 Alıntı  Cevap YazCevap Bu mesaja direkt link Gönderildi: 23 Kasım 2019 saat 23:45
Merhaba tekrar öncelikle cevap verdiğiniz için teşekkür ederim
Mikkur dan servis kısmına giriyorum fakat kart aktarma yok başka bir çözümü varmı sanırım hesapçı da olmuyomuş bşr üst serisinde varmış ama belki başka bir yolu vardır diye buraya yazmak istedim
Başa dön
tansu Sürükle bırak
Senior Member
Senior Member

Mesaj Ayarları Mesaj Ayarları   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı tansu Alıntı  Cevap YazCevap Bu mesaja direkt link Gönderildi: 24 Kasım 2019 saat 10:13
Direk veritabanından yapılması eziyetli olur. Bir üst pakete para verelim :)
Başa dön
YASEMİN79 Sürükle bırak
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesaj Ayarları Mesaj Ayarları   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı YASEMİN79 Alıntı  Cevap YazCevap Bu mesaja direkt link Gönderildi: 24 Kasım 2019 saat 12:19
Anlayamadım tansu bir üst pakete geçmek gibi bir durum yok şuan amacım anlayam birinin
Bana yardımcı olması
Başa dön
Yaba Sürükle bırak
Senior Member
Senior Member

Mesaj Ayarları Mesaj Ayarları   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Yaba Alıntı  Cevap YazCevap Bu mesaja direkt link Gönderildi: 24 Kasım 2019 saat 19:34
Merhaba,
Eğer cari kartta çok hareket yoksa istediğiniz kod ile yeni bir kart açın eski karttaki hareketleri yeni karta aktarın kaydedin
Başa dön
YASEMİN79 Sürükle bırak
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesaj Ayarları Mesaj Ayarları   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı YASEMİN79 Alıntı  Cevap YazCevap Bu mesaja direkt link Gönderildi: 24 Kasım 2019 saat 23:05
Teşekkür ederim bende düşündüm ama hareket
Olduğu için kartlarda sıkıntı birde birşey daha sormak istiyorum rapor alırken yeni açtığım kartlardaki kodlar sıkıntı olurmu
Başa dön
 Cevap Yaz Cevap Yaz
  Konuyu Paylaş   

Foruma Atla Forum Yetkileri Sürükle bırak

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.04
Copyright ©2001-2015 Web Wiz Ltd.

Bu sayfa 0,078 saniyede yüklenmiştir.