Forum Anasayfa Forum Anasayfa > Mikro Ürünleri ile ilgili Forumlar > v14.xx programları
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS Besemesi - Cihaz satış karlılık raporuna sorgu ekleme
  SSS SSS  Forum Araması   Etkinlikler   Foruma Kayıt Olun Foruma Kayıt Olun  Giriş Giriş

Cihaz satış karlılık raporuna sorgu ekleme

Cevap Yaz Cevap Yaz
Yazar
  Başlık Arama Başlık Arama  Konu Ayarları Konu Ayarları
taha006 Sürükle bırak
Groupie
Groupie

Durum: Çevrimdışı
Mesaj Ayarları Mesaj Ayarları   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı taha006 Alıntı  Cevap YazCevap Bu mesaja direkt link Başlık: Cihaz satış karlılık raporuna sorgu ekleme
    Gönderildi: 19 Eylül 2012 saat 15:26
Merhaba
Cihaz satış karlılık raporu (016845) nolu rapora
Sorumluluk merkezi ve Depo eklemek istiyorum, yardımcı olursanız sevinirim.
kolay gelsin, şimdiden teşekkür ederim.
taha006
Başa dön
Adda Sürükle bırak
Senior Member
Senior Member

Mesaj Ayarları Mesaj Ayarları   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Adda Alıntı  Cevap YazCevap Bu mesaja direkt link Gönderildi: 20 Eylül 2012 saat 15:15
SELECT STOK_HAREKETLERI.sth_cikis_depo_no
FROM dbo.STOK_HAREKETLERI STOK_HAREKETLERI
WHERE sth_stok_kod='#1#'

SELECT STOK_HAREKETLERI.sth_stok_srm_merkezi
WHERE sth_stok_kod='#1#'
Ben buraya; niye geldim,!! niçin geldim,!! nasıl geldim,!! işte gördünüz çıktım geldim.Ben buraya geldimde Gelmedimmi dedim. Bunlar birtakım uydurma laflar
Cevap çözümlerinde muhakkak dönüş yapınız
Başa dön
taha006 Sürükle bırak
Groupie
Groupie

Mesaj Ayarları Mesaj Ayarları   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı taha006 Alıntı  Cevap YazCevap Bu mesaja direkt link Gönderildi: 21 Eylül 2012 saat 09:45
Faruk bey teşekkür ederim, elinize sağlık.

taha006
Başa dön
mr.ugraskan Sürükle bırak
Senior Member
Senior Member

Mesaj Ayarları Mesaj Ayarları   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı mr.ugraskan Alıntı  Cevap YazCevap Bu mesaja direkt link Gönderildi: 21 Eylül 2012 saat 16:54
arkadaşlar
yukarıda olduğu gibi
burada çeşitli sorgu kodları paylaşılıyor

acemiliğimi bağışlayın ama bende öğrenmek istiyorum

bu kodları,
programda nereye yazacağız ki sonra ilgili raporda o sorgu çıksın

bilge arkadaşların yardımlarını bekliyoruz

selamlar

Başa dön
taha006 Sürükle bırak
Groupie
Groupie

Mesaj Ayarları Mesaj Ayarları   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı taha006 Alıntı  Cevap YazCevap Bu mesaja direkt link Gönderildi: 22 Eylül 2012 saat 11:07
Hüseyin bey 
Mikro programının sorgu yazmaya veya yeni rapor menüsü oluşturmaya elverişli bir alt yapısı var. Maalesef kendi İnternet sitesinde veya video paylaşım sitelerine puf noktalarını anlatan videoları koyarak son kullanıcılara ulaşma konusunda çok yetersiz. Bu konuda bir çözüm yolu bulunursa, bizim gibi son kullanıcılar forum sitesinde saatlerce kim yardımcı olacak diye beklemeyiz. 

taha006
Başa dön
Adda Sürükle bırak
Senior Member
Senior Member

Mesaj Ayarları Mesaj Ayarları   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Adda Alıntı  Cevap YazCevap Bu mesaja direkt link Gönderildi: 25 Eylül 2012 saat 08:53
Aslen tarafından gönderildi taha006 taha006 yazdı:

Faruk bey teşekkür ederim, elinize sağlık.

Rica ederim iyi çalışmalar
Ben buraya; niye geldim,!! niçin geldim,!! nasıl geldim,!! işte gördünüz çıktım geldim.Ben buraya geldimde Gelmedimmi dedim. Bunlar birtakım uydurma laflar
Cevap çözümlerinde muhakkak dönüş yapınız
Başa dön
MuratSakarya Sürükle bırak
Yönetici
Yönetici

Mesaj Ayarları Mesaj Ayarları   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı MuratSakarya Alıntı  Cevap YazCevap Bu mesaja direkt link Gönderildi: 25 Eylül 2012 saat 11:04
Aslen tarafından gönderildi Adda Adda yazdı:

SELECT STOK_HAREKETLERI.sth_stok_srm_merkezi
WHERE sth_stok_kod='#1#'

Merhaba,
Yukarıdaki sorgu, ilgili satırdaki stoğun herhangi bir hareketindeki sorumluluk merkezini getirir. Aynı durum depo sorgusu için de geçerlidir. Bu raporun mevcut haliyle sorgu ile bu kolonlar eklenemez, tüm satırlarda aynı değeri alacağınız gibi, bu değerin doğruluğundan da emin olamazsınız.

Aslen tarafından gönderildi taha006 taha006 yazdı:

Hüseyin bey 
Mikro programının sorgu yazmaya veya yeni rapor menüsü oluşturmaya elverişli bir alt yapısı var. Maalesef kendi İnternet sitesinde veya video paylaşım sitelerine puf noktalarını anlatan videoları koyarak son kullanıcılara ulaşma konusunda çok yetersiz. Bu konuda bir çözüm yolu bulunursa, bizim gibi son kullanıcılar forum sitesinde saatlerce kim yardımcı olacak diye beklemeyiz. 

Merhaba,
"Rapora sorgu kolonu nasıl eklenir?" sorusunun Mikro tarafından hazırlanacak videosu muhtemelen 10 saniye sürecektir. 
Parametrelerinizi girin, Ayarlar & Kriterler butonuna basın. Çıkan pencerede "sorgu ekle" tıklayarak, sağ taraftaki değerleri doldurup sorgunuzu girin. Sorgu içerisinde herhangi bir kolonun değerini kullanmak isterseniz, # işaretleri arasında (örneğin xyz = #12# gibi) kullanabilirsiniz.
Bu kadar. Gerisi Mikro Yazılımevi'nin veritabanını ve SQL sorgulama dilini bilmenizle alakalı. 

(...ki başka herhangi bir yazılım firmasında bu kadar alenen yayınlandığını ben henüz görmedim ama http://www.mikro.com.tr/help/ adresinde veritabanı yapımızı da açıklamalarıyla yayınlıyoruz.)
Başa dön
ayseecel Sürükle bırak
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesaj Ayarları Mesaj Ayarları   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı ayseecel Alıntı  Cevap YazCevap Bu mesaja direkt link Gönderildi: 10 Temmuz 2013 saat 15:49
Merhaba,
Detaylı Cari hesap bakiye-ciro-risk-teminat karşılaştırma raporu (046355)numaralı rapora müşteri telefon numaralarını eklemek için sorgu girdim ama olmadı. Yardımcı olursanız sevinirim.
Başa dön
gumusyasin34 Sürükle bırak
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesaj Ayarları Mesaj Ayarları   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı gumusyasin34 Alıntı  Cevap YazCevap Bu mesaja direkt link Gönderildi: 11 Eylül 2015 saat 14:26
Merhaba- 

Mikro Kurumsal x15'e yeni geçtik. Genel amaçlı alınan siparişler için siparişi yazan kullanıcı ve yazma saatini rapor da görmek istiyoruz. Bununla ilgili yardım edebilir misiniz??
Bu isteklerimi rapora nasıl geçirebilirim yardımcı olur musunuz ?
Başa dön
sdtgns Sürükle bırak
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesaj Ayarları Mesaj Ayarları   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı sdtgns Alıntı  Cevap YazCevap Bu mesaja direkt link Gönderildi: 23 Temmuz 2020 saat 10:53
Merhaba
Cihaz satış karlılık raporuna 
Cihaz Alış Tarihi, Cihaz Alış Seri ve Sıra No, Alış Yevmiye No
Cihaz Satış Tarihi, Cihaz Satış Seri ve Sıra No, Satış Yevmiye No
eklemek istiyorum yardımcı olursanız sevinirim.

Başa dön
 Cevap Yaz Cevap Yaz
  Konuyu Paylaş   

Foruma Atla Forum Yetkileri Sürükle bırak

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.04
Copyright ©2001-2015 Web Wiz Ltd.

Bu sayfa 0,047 saniyede yüklenmiştir.