Forum Anasayfa Forum Anasayfa > Mikro Ürünleri ile ilgili Forumlar > v15.xx programları
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS Besemesi - e-Arşiv barkod oluşturma
  SSS SSS  Forum Araması   Etkinlikler   Foruma Kayıt Olun Foruma Kayıt Olun  Giriş Giriş

e-Arşiv barkod oluşturma

Cevap Yaz Cevap Yaz Sayfa  12>
Yazar
  Başlık Arama Başlık Arama  Konu Ayarları Konu Ayarları
tolqayaz Sürükle bırak
Yeni Üye
Yeni Üye

Durum: Çevrimdışı
Mesaj Ayarları Mesaj Ayarları   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı tolqayaz Alıntı  Cevap YazCevap Bu mesaja direkt link Başlık: e-Arşiv barkod oluşturma
    Gönderildi: 13 Ocak 2018 saat 20:33
merhaba,

E arşiv faturamıza kargo takip barkodu eklemek istiyoruz.  Faturaya nasıl dahil edebiliriz?

Yardımınız ve yönlendirmeniz den dolayı şimdiden teşekkür ederim. 
Başa dön
hzkucuk Sürükle bırak
Groupie
Groupie

Mesaj Ayarları Mesaj Ayarları   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı hzkucuk Alıntı  Cevap YazCevap Bu mesaja direkt link Gönderildi: 13 Ocak 2018 saat 21:15
https://github.com/Robbert/barcode

bu adresi bir inceleyin...
Başa dön
hzkucuk Sürükle bırak
Groupie
Groupie

Mesaj Ayarları Mesaj Ayarları   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı hzkucuk Alıntı  Cevap YazCevap Bu mesaja direkt link Gönderildi: 13 Ocak 2018 saat 22:14
başka bir örnek...

aşağıdaki dizayn dosyasını hazırladım ,

Örnek Dizayn :    https://goo.gl/bGkXHu

incelemek için bu programı kullana bilirsin : https://goo.gl/jJbT7n

Daima Öğren...
Başa dön
mikroyorum Sürükle bırak
Groupie
Groupie

Mesaj Ayarları Mesaj Ayarları   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı mikroyorum Alıntı  Cevap YazCevap Bu mesaja direkt link Gönderildi: 28 Mart 2018 saat 08:43
Merhaba, örnek dizaynı denedim. Her barkodun sonuna farklı bir karakter ekliyor ve barkod okuyucu okumuyor. Böyle bir şeyle karşılaştınız mı?
Başa dön
hzkucuk Sürükle bırak
Groupie
Groupie

Mesaj Ayarları Mesaj Ayarları   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı hzkucuk Alıntı  Cevap YazCevap Bu mesaja direkt link Gönderildi: 28 Mart 2018 saat 10:10
get_object("inputdata").innerHTML=DrawCode39Barcode(get_object("inputdata").innerHTML,1);

aşağıdaki ile değiştiriniz.

get_object("inputdata").innerHTML=DrawCode39Barcode(get_object("inputdata").innerHTML);
Daima Öğren...
Başa dön
mikroyorum Sürükle bırak
Groupie
Groupie

Mesaj Ayarları Mesaj Ayarları   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı mikroyorum Alıntı  Cevap YazCevap Bu mesaja direkt link Gönderildi: 28 Mart 2018 saat 10:19
Dediğiniz şekilde de denedim. Sonda ki karakter gidiyor fakat barkod okuyucu okumuyor. 
Başa dön
hzkucuk Sürükle bırak
Groupie
Groupie

Mesaj Ayarları Mesaj Ayarları   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı hzkucuk Alıntı  Cevap YazCevap Bu mesaja direkt link Gönderildi: 28 Mart 2018 saat 10:26
ben cep tel.ile test ettim sıkıntı olmadı... sizin barkod okuyucunuz lazer mi ?
Daima Öğren...
Başa dön
mikroyorum Sürükle bırak
Groupie
Groupie

Mesaj Ayarları Mesaj Ayarları   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı mikroyorum Alıntı  Cevap YazCevap Bu mesaja direkt link Gönderildi: 28 Mart 2018 saat 10:34
Uygulamada okuyor. Barkod okuyucu okumuyor. 

e-arşiv de barkod okuyucu ile okunacağı için sorun burada maalesef.
Başa dön
hzkucuk Sürükle bırak
Groupie
Groupie

Mesaj Ayarları Mesaj Ayarları   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı hzkucuk Alıntı  Cevap YazCevap Bu mesaja direkt link Gönderildi: 28 Mart 2018 saat 10:36
bu örnek ile, iyi bir barkod okuyucu alıp test edebilirsiniz. 
Daima Öğren...
Başa dön
mikroyorum Sürükle bırak
Groupie
Groupie

Mesaj Ayarları Mesaj Ayarları   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı mikroyorum Alıntı  Cevap YazCevap Bu mesaja direkt link Gönderildi: 28 Mart 2018 saat 10:41
Acaba barkod barlarının genişlik yada yükslekliğinde sorun olabilir mi.?
Başa dön
hzkucuk Sürükle bırak
Groupie
Groupie

Mesaj Ayarları Mesaj Ayarları   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı hzkucuk Alıntı  Cevap YazCevap Bu mesaja direkt link Gönderildi: 28 Mart 2018 saat 10:47
return DrawHTMLBarcode_Code39(data,checkDigit,"yes","in", 0,3,1,3,"bottom","center", "","black","white"); 

bununla değiştir

return DrawHTMLBarcode_Code39(data,checkDigit,"yes","in", 0,8,1,3,"bottom","center", "","black","white"); 
Daima Öğren...
Başa dön
kiko Sürükle bırak
Senior Member
Senior Member

Mesaj Ayarları Mesaj Ayarları   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı kiko Alıntı  Cevap YazCevap Bu mesaja direkt link Gönderildi: 28 Mart 2018 saat 13:32
Barkod okuyucunuz code39 formatını destekliyor mu? Yada ayarını yapmanız gerekebilir. Bunları bir araştırın bence. Barkod okuyucuların genellikle boyut ile alakalı sıkıntıları olmaz. Ve bazı barkod okuyucular her barkodu okuyabilirken bazı barkod okuyuculara barkod ile code39 okuyabileceği formata ayarlamak gerekiyor. Zira türkeyede genellikle ean13 sistemi kullanıldığından barkod okuyucularda bu standartta üretiliyor.
Başa dön
mikroyorum Sürükle bırak
Groupie
Groupie

Mesaj Ayarları Mesaj Ayarları   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı mikroyorum Alıntı  Cevap YazCevap Bu mesaja direkt link Gönderildi: 28 Mart 2018 saat 14:01
Barkod okuyucunun ayarlanacak bir yeri yok. Standart barkod okuyucu. USB ile bilgisayara bağlanıp okunuyor.
Başa dön
kiko Sürükle bırak
Senior Member
Senior Member

Mesaj Ayarları Mesaj Ayarları   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı kiko Alıntı  Cevap YazCevap Bu mesaja direkt link Gönderildi: 29 Mart 2018 saat 10:00
Barkod okuyucular sistem barkodları okutularak ayar yapılır. Yani özel barkodları vardır. Ona göre ayarlamalar yapılır. Hiçbirinde üzerinde ayar yeri yoktur.
İnternet barkod okuyucunuzun marka modeli araştırarak code 39 okuyup okuyamadığını, okuyabiliyorsa nasıl okutulabileceğini bir araştırın. Bence problem barkod okuyucuda.
Başa dön
barin Sürükle bırak
Senior Member
Senior Member

Mesaj Ayarları Mesaj Ayarları   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı barin Alıntı  Cevap YazCevap Bu mesaja direkt link Gönderildi: 29 Mart 2018 saat 10:03
Barkod okuyucularda ayar eğer kitapçığı elinizdeyse ordan setup sayfasında okutularak yapılır 
eğer kitapçık yoksa marka modeline göre sitesinde bulunma ihtimali yüksek
Antalya Mikro Yazılımevi Satış ve Destek 247 22 82 - 244 74 30
Başa dön
yozsubasi Sürükle bırak
Senior Member
Senior Member

Mesaj Ayarları Mesaj Ayarları   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı yozsubasi Alıntı  Cevap YazCevap Bu mesaja direkt link Gönderildi: 29 Mart 2018 saat 10:13
E-arşive code-39 formatında barkod yazdırıp normal bir barkod okuyucu ile okutabildim.

Sanırım bazı barkodlar karakter sayısı fazla olduğunda barkod barları dar olup okunamama sorunu olabilir. 

Bunun çözümü 
return DrawHTMLBarcode_Code39(data,checkDigit,"yes","in", 0,4,1,3,"bottom","center","","black","white"); 
yapmanız yeterli.
Başa dön
mikroyorum Sürükle bırak
Groupie
Groupie

Mesaj Ayarları Mesaj Ayarları   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı mikroyorum Alıntı  Cevap YazCevap Bu mesaja direkt link Gönderildi: 18 Nisan 2018 saat 13:40
Peki bu barkod oluşturcu kodları ile e-faturaları yazıcıya gönderirken toplu yazdırma sorunu ile karşılaşan var mı?
Başa dön
mikroyorum Sürükle bırak
Groupie
Groupie

Mesaj Ayarları Mesaj Ayarları   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı mikroyorum Alıntı  Cevap YazCevap Bu mesaja direkt link Gönderildi: 24 Nisan 2018 saat 13:58
Toplu yazdırma sorunu nasıl çözülebilir. Bilgisi olan varsa yardımcı olabilir mi?
Başa dön
mbey Sürükle bırak
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesaj Ayarları Mesaj Ayarları   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı mbey Alıntı  Cevap YazCevap Bu mesaja direkt link Gönderildi: 28 Nisan 2019 saat 12:19
Merhaba,

Kargo barkodunu e-fatura üzerine getirebildik ve kargocu bunu okutabiliyor. Bir de ürünlerin barkodunu e-fatura üzerine geitmek istiyoruz, yalnız mikrodaki ürünler ean13 ve başka platformlarda bu şekilde entegrasyonumuz olduğundan değiştiremiyoruz. Mikrodaki ean13 barkodun, e-faturada çıkması ve barkod cihazının okuyabilmesi için ne yapmalıyız
Başa dön
perakendeci Sürükle bırak
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesaj Ayarları Mesaj Ayarları   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı perakendeci Alıntı  Cevap YazCevap Bu mesaja direkt link Gönderildi: 29 Ocak 2020 saat 17:58
Aslen tarafından gönderildi mbey mbey yazdı:

Merhaba,

Kargo barkodunu e-fatura üzerine getirebildik ve kargocu bunu okutabiliyor. Bir de ürünlerin barkodunu e-fatura üzerine geitmek istiyoruz, yalnız mikrodaki ürünler ean13 ve başka platformlarda bu şekilde entegrasyonumuz olduğundan değiştiremiyoruz. Mikrodaki ean13 barkodun, e-faturada çıkması ve barkod cihazının okuyabilmesi için ne yapmalıyız

merhaba, ben de barkod ekledikten sonra toplu yazdırmada hata alıyorum. bu sorun çözüldü mü?
Başa dön
 Cevap Yaz Cevap Yaz Sayfa  12>
  Konuyu Paylaş   

Foruma Atla Forum Yetkileri Sürükle bırak

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.04
Copyright ©2001-2015 Web Wiz Ltd.

Bu sayfa 0,063 saniyede yüklenmiştir.