Forum Anasayfa Forum Anasayfa > Mikro Ürünleri ile ilgili Forumlar > v14.xx programları
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS Besemesi - Firma kredi kartı tanıtma
  SSS SSS  Forum Araması   Etkinlikler   Foruma Kayıt Olun Foruma Kayıt Olun  Giriş Giriş

Firma kredi kartı tanıtma

Cevap Yaz Cevap Yaz Sayfa  12>
Yazar
  Başlık Arama Başlık Arama  Konu Ayarları Konu Ayarları
BİLCAN Sürükle bırak
Yeni Üye
Yeni Üye

Durum: Çevrimdışı
Mesaj Ayarları Mesaj Ayarları   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı BİLCAN Alıntı  Cevap YazCevap Bu mesaja direkt link Başlık: Firma kredi kartı tanıtma
    Gönderildi: 15 Mart 2012 saat 12:02

programda firmanın kulanmış olduğu kredi kartlarını nasıl açcağım bir bankaya ait 3 kredi kartı var ayrı ayrı nasıl belirleyebilirim . ve kredi kartından yapılan harcamalrı nasıl işleyceğim forumda belki vardır ben göremdim ilgi ve alakanıza tşkler yardımlarınızı bekliyorum

Başa dön
BİLCAN Sürükle bırak
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesaj Ayarları Mesaj Ayarları   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı BİLCAN Alıntı  Cevap YazCevap Bu mesaja direkt link Gönderildi: 19 Mart 2012 saat 15:14

konuyuum anlatamadım acaba firmanın kredi kartı ile alım yaptığı firmaya ödeme yaptı 10 taksit çekti , bunu nasıl yansıtırım ne yapabilirim, kart harcamallarını nasıl gösteririm tşkler

Başa dön
oktay Sürükle bırak
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesaj Ayarları Mesaj Ayarları   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı oktay Alıntı  Cevap YazCevap Bu mesaja direkt link Gönderildi: 20 Mart 2012 saat 11:54
Merhabalar,

Öncelikle 3 kredi kartınızında hesaplarını ayrı ayrı takip etmek isterseniz her biri için Banka tanıtım kartı(071500)'dan 3 farklı banka kartı açmalısınız.

Firmalara yapmış olduğunuz kredi kartlı ödemelerinizi Tediye makbuzu (042210)'da ''Cinsi'' seçeneğini 'Firma kredi kartı' olarak seçip işleyebilirsiniz.

Taksitli ödemeler için 1.ödeme bilgisini girdikten sonra 2. satırdayken ALT+C tuşu ile taksit sayısını ve vade aralığını girip diğer satırları otomatik oluşturabilirsiniz.

İyi çalışmalar.
Erp Proje Sorumlusu - Oktay ÖZTÜRK
Başa dön
oktay Sürükle bırak
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesaj Ayarları Mesaj Ayarları   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı oktay Alıntı  Cevap YazCevap Bu mesaja direkt link Gönderildi: 20 Mart 2012 saat 13:01
Rica ederim, iyi çalışmalar.
Başa dön
BİLCAN Sürükle bırak
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesaj Ayarları Mesaj Ayarları   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı BİLCAN Alıntı  Cevap YazCevap Bu mesaja direkt link Gönderildi: 20 Mart 2012 saat 13:23
tabi büyük yazdığım icin silinecek tekrar tşk ederim yardımlarınız için çk sağolun .
Başa dön
BİLCAN Sürükle bırak
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesaj Ayarları Mesaj Ayarları   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı BİLCAN Alıntı  Cevap YazCevap Bu mesaja direkt link Gönderildi: 22 Mart 2012 saat 11:50
ya birşey daha çok mu çok oldum bilmiyorum ama :)), bizim firma cömert bir firma kendi kredi kartlarını personelerede kullandırıyor ve mesala personel firmanın kartı ile 12 taksitle telefon aldı bunu nasıl bankaya döküm yapacağım :))  tediye demiştiniz borçlu olduğum firmaya evet luyor amapersoneli aradım aradım bulamdım bu kredi kartıyla başım ağrıyor artık şimdiden tşkler ilginize :)
Başa dön
Cenk Bilgisayar Sürükle bırak
Senior Member
Senior Member

Mesaj Ayarları Mesaj Ayarları   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Cenk Bilgisayar Alıntı  Cevap YazCevap Bu mesaja direkt link Gönderildi: 22 Mart 2012 saat 15:05
cari personel tanıtım kartından yapabilirsiniz
Tavsiye Edilen İşlemleri Uygulamadan Önce Yedek Almayı İhmal Etmeyiniz.

Cenk Bilgisayar - Tolga ÇİNKA
Başa dön
BİLCAN Sürükle bırak
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesaj Ayarları Mesaj Ayarları   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı BİLCAN Alıntı  Cevap YazCevap Bu mesaja direkt link Gönderildi: 23 Mart 2012 saat 09:58

o var mikroyu temmuzdan buyana kulanıyorum , sorununm kredi kartlarının exctreye dökmekti , ayrı ayrı birde cari personelriminde harcamsı luyor tabi onları yansıtamadım , 2 unsur programda firma kredi tanıtım kartı var(041312) , kartı tanıtıyorum fakat bankaya bağlayamıyorum acayip birşey yani birde bilgisayar porgramcısıyım o yüzden kendimede çok yükleniyorum :)) CryCryCryCry

Başa dön
oktay Sürükle bırak
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesaj Ayarları Mesaj Ayarları   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı oktay Alıntı  Cevap YazCevap Bu mesaja direkt link Gönderildi: 23 Mart 2012 saat 10:27
Merhabalar,

Kredi Kartları(041312) menüsü sizin çalışmış olduğunuz firmaların(cari hesaplarınızın) kredi kart bilgileri tanımladığınız bir alandır. Kendi kredi kartlarınızı buradan değil Banka tanıtım kartı(072500)'ndan tanımlamalısınız.

Personeliniz firma kredi kartından harcama yapıp, bu harcamayı da personelin hesabına kaydetmek istiyorsanız personel hesabınız için bir cari hesap kartı açmanız gerekiyor. Firma kredi kartı ile ilgili ödemeleri sadece cari hesap olarak tanımladığınız kartlara yapabilirsiniz.

İyi çalışmalar.  
Başa dön
BİLCAN Sürükle bırak
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesaj Ayarları Mesaj Ayarları   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı BİLCAN Alıntı  Cevap YazCevap Bu mesaja direkt link Gönderildi: 23 Mart 2012 saat 10:39

çok tşk ederim  aklımdaki soru işaretleri kalkmış ldu tşkler ,

Başa dön
Yaba Sürükle bırak
Senior Member
Senior Member

Mesaj Ayarları Mesaj Ayarları   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Yaba Alıntı  Cevap YazCevap Bu mesaja direkt link Gönderildi: 29 Mart 2012 saat 16:25
Aslen tarafından gönderildi oktay oktay yazdı:

Merhabalar,

Öncelikle 3 kredi kartınızında hesaplarını ayrı ayrı takip etmek isterseniz her biri için Banka tanıtım kartı(071500)'dan 3 farklı banka kartı açmalısınız.

Firmalara yapmış olduğunuz kredi kartlı ödemelerinizi Tediye makbuzu (042210)'da ''Cinsi'' seçeneğini 'Firma kredi kartı' olarak seçip işleyebilirsiniz.

Taksitli ödemeler için 1.ödeme bilgisini girdikten sonra 2. satırdayken ALT+C tuşu ile taksit sayısını ve vade aralığını girip diğer satırları otomatik oluşturabilirsiniz.

İyi çalışmalar.

Merhabalar,
Aslında kredi kartı ile ilgili alımlarda sıkıntı var. Firmaya alınan mazot fişlerini Alım faturasından bankadan kapanacak şekilde işlediğimizde ise kredi kartları hareketleri içine atılamıyor.
-Yani cari hesap kartı açılmıyor kapalı bir alım sonuçta her petrol istasyonu için cari hesap açmaya gerek yok.
Mikro kapalı faturalarda "Kredi kartı ile Kapanacak" şeklinde ödeme alanı oluşturması lazım !

Acaba mikro kullanan arkadaşlar bu işlemleri nasıl işliyor !

Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler
İyi çalışmalar
Yb
Başa dön
Senior Member
Senior Member

Mesaj Ayarları Mesaj Ayarları   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Cenk Bilgisayar Alıntı  Cevap YazCevap Bu mesaja direkt link Gönderildi: 30 Mart 2012 saat 10:32
bir kasa kartı açıp kredi kartını kasa gibi tanıtın. kredi kartınızdan bir harcama yapıldığında kasadan kapanacak diye seçip kasada da kredi kartı kasasını seçin. böylece kasa alacak bakiyesi verecek. kasa hesap koduna 100.xx yerine kredi kartını takip etmek istediğiniz muhasebe hesap kodunu yazın. kredi kartına ödeme yapıncada kk kasasını borçlandıracaksınız. kasa ekstresi aldığınızda tüm kk hareketlerini görebilirsiniz. kullanılan kredi kartı kadar kasa açınız.

Başa dön
Yaba Sürükle bırak
Senior Member
Senior Member

Mesaj Ayarları Mesaj Ayarları   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Yaba Alıntı  Cevap YazCevap Bu mesaja direkt link Gönderildi: 30 Mart 2012 saat 12:31
Aslen tarafından gönderildi Cenk Bilgisayar Cenk Bilgisayar yazdı:

bir kasa kartı açıp kredi kartını kasa gibi tanıtın. kredi kartınızdan bir harcama yapıldığında kasadan kapanacak diye seçip kasada da kredi kartı kasasını seçin. böylece kasa alacak bakiyesi verecek. kasa hesap koduna 100.xx yerine kredi kartını takip etmek istediğiniz muhasebe hesap kodunu yazın. kredi kartına ödeme yapıncada kk kasasını borçlandıracaksınız. kasa ekstresi aldığınızda tüm kk hareketlerini görebilirsiniz. kullanılan kredi kartı kadar kasa açınız.

Söylediklerinizi aslında uyguladım. Fakat çözüm değil bankaların arasında yani banka gurubunda olması daha iyi madem banka kartlarında çekler, kkartları vs takibi yapılabiliyor bu da olmalı, nasılki tediye makbuzunda bütün bu ödeme türleri varsa ki faturada da olmalı bana sorarsanız.

Ben mikro programını beğeniyorum ama bazı eksikler var bunları da gidermek gerekir. Diye düşünüyorum.Ben mikro dan yanayım.
Aslında mikro programında takıldığım tıkandığım konular var bunları da sizlerle paylaşmak isterim.
İyi çalışmalar
Yb 
Başa dön
Senior Member
Senior Member

Mesaj Ayarları Mesaj Ayarları   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Cenk Bilgisayar Alıntı  Cevap YazCevap Bu mesaja direkt link Gönderildi: 30 Mart 2012 saat 13:46
aynı mantıkla banka tanıtım kartıda açabilirsiniz bu şekildede işinizi bankadan kapatılacak diye çözebilirsiniz.

Başa dön
Yaba Sürükle bırak
Senior Member
Senior Member

Mesaj Ayarları Mesaj Ayarları   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Yaba Alıntı  Cevap YazCevap Bu mesaja direkt link Gönderildi: 30 Mart 2012 saat 14:49
Merhabalar Tolga Bey,

Aslında kasa ile yaptığımızda taksitli alışverişleri takip edemiyoruz. Birde vade veremiyorsunuz.

Banka ile yaptığımda ise tek çekim ödemelerde sıkıntı oluyor. Alım faturasında bankadan ödenecek seçiyorum. Karşılığında ise Kredi kartı için ayrı bir banka kartı açıyorum oradan işliyorum. Diyelim ki banka taksit atlattı veya alış tarihi 25.03.2012 hesap kesim tarihi 21.03.2012 kredi kartı ödeme tarihi ise 30.04.2012 oluyor. 
Bu durumda faturada vade olarak (gün) üst kısımda ödeme yerine 36 gün yazıyorum ki hareketlerde vade tarihi 30.04.2012 olsun diye bu da tek başına çözüm olmuyor. Bu sefer fatura alım kalemlerine yani stok, masraf kısmında ödeme günü yerine de G36 yani 36 gün giriyorum böyle oluyor.
Fakat bu defa masraf veya stok hareketinde muhasebeye entegre ettigimde ise orada masrafın vadesi ise 30.04.2012 çıkıyor. Gerçi o kadarda önemli değil vade muhasebede de,

Yalnız kredi kartı borç ve ödemelerini takip ederken sıkıntı oluyor. Tediye ile taksitli alımlar kredi kartı seçilerek girildiğinde vadeye göre ekstre dökümü aldığımda kapalı alım faturası ile yapılan alımlar bu listede çıkmıyor.
Neden bunlara bir referans numarası verilmediği için !

Yani benim kendi düşüncem bunları ve benzer programın aksıklarını mikro yazılımcılarına iletelim ki çözüm bulsunlar. Programı günün çalışma şartlarına uydursunlar aksi halde program işlevsiz kalacaktır.
Ne dersiniz?
İyi çalışmalar
Yaba®
Başa dön
Senior Member
Senior Member

Mesaj Ayarları Mesaj Ayarları   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Cenk Bilgisayar Alıntı  Cevap YazCevap Bu mesaja direkt link Gönderildi: 30 Mart 2012 saat 23:52
bunun için oneriler@mikro.com.tr adresine mail atarsanız iyi olur çünkü mikro bu form üzerinden istek ve talepleri değerlendirmiyor. bilginiz olsun

Başa dön
tansu Sürükle bırak
Senior Member
Senior Member

Mesaj Ayarları Mesaj Ayarları   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı tansu Alıntı  Cevap YazCevap Bu mesaja direkt link Gönderildi: 16 Nisan 2012 saat 17:51
Banka Föyünden Kredi kartı dökümüne baktığımız zaman, banka Hesap grubunu Firma kredi kartı yapıyorum.
Ancak bankadan gönderilen Kredi kartı ödemelerini göremiyorum. Onların cinsi "dekont" Genel amaçlı virman dekontu ile giriyoruz. Bu ödemeleri başka bir formdan mı girmemiz lazım?

Nasıl bakiye tuttururuz?

Mikro sevenler derneği üyesiyim, Evet son kullanıcıyım, Şu an Mikro maliyetlerinden şikayetçiyim. Önerilere açığım çünkü SKP çalışmıyor. Olay tabanlı değil. Çok eski teknoloji daha RDBMS bile değil.
Başa dön
Yaba Sürükle bırak
Senior Member
Senior Member

Mesaj Ayarları Mesaj Ayarları   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Yaba Alıntı  Cevap YazCevap Bu mesaja direkt link Gönderildi: 16 Nisan 2012 saat 18:32
Genel amaçlı virman dekontunda grup seçiminde 8 yazarsanız kredi kartı seçmiş olursunuz.
İyi çalışmalar

Başa dön
mahmut53 Sürükle bırak
Senior Member
Senior Member

Mesaj Ayarları Mesaj Ayarları   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı mahmut53 Alıntı  Cevap YazCevap Bu mesaja direkt link Gönderildi: 23 Nisan 2012 saat 09:41
mikro sırf kolaylık olsun diye teamül dışı işlem yapmıyor. Kapalı fatura adı üstünde birkez kapanıp gidiyor. karşı hesap bir kez çalışyor. Kredi kartları ise sonradan takip edilecek bir işlemdir. "Kredi Kartıyla kapanacak" isteniyorsa çekle de kapnacak istenir sözle de kapanacak istenir. ardı arkası gelmez. Kredi kartıyla kapanacak fatura mutlaka cari hesap evrakı gerektirir. oda tahsilat veya tediyedir. ödemeyi zamanı gelince kapatacaksınız ya o nedenle lazım.
Arkanıza yaslanın ve mis gibi Rİze çayını yudumlayın. İşler yetişir.
Başa dön
Yaba Sürükle bırak
Senior Member
Senior Member

Mesaj Ayarları Mesaj Ayarları   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Yaba Alıntı  Cevap YazCevap Bu mesaja direkt link Gönderildi: 23 Nisan 2012 saat 12:48
Aslen tarafından gönderildi mahmut53 mahmut53 yazdı:

mikro sırf kolaylık olsun diye teamül dışı işlem yapmıyor. Kapalı fatura adı üstünde birkez kapanıp gidiyor. karşı hesap bir kez çalışyor. Kredi kartları ise sonradan takip edilecek bir işlemdir. "Kredi Kartıyla kapanacak" isteniyorsa çekle de kapnacak istenir sözle de kapanacak istenir. ardı arkası gelmez. Kredi kartıyla kapanacak fatura mutlaka cari hesap evrakı gerektirir. oda tahsilat veya tediyedir. ödemeyi zamanı gelince kapatacaksınız ya o nedenle lazım.

Merhabalar Mahmut53,

Benim burada bahsettiğim zamanın alışveriş sistemine uymasıdır. Teamül dediğniz de siz hiç bankadan kapanacak şekilde alım yaptınız mı? Yani Aldığınız ürünü peşin (nakit) yada kredi kartı ile alırsanız o  kapalı faturaya girer. Eğer Bankadan kapanacak derseniz bu da HAVALE veya EFT anlamına gelir. Bu işlem ikinci bir muhasebe kaydı gerektir ki o da veresiye alınmış demektir. Yani cari hesap tutarsınız.
Öyle değil mi?
Çekle kapanır da ise açık veresiye işlem söz konusudur. Bunu kimse sizden istemez korkmayın.
Yani benim burada belirtmek istediğim BANKADAN KAPANACAK işlemi yersiz ve gereksizdir. Onu geliştirerek Kredi kartı ile kapanacak yapmalıyız dedim.
Yaten ben bankadan kapanacakları kredi kartlarına ayrı banka kartı açarak ordan işliyorum. Fakat referans numarası olmadığı için banka hareket föyünde ayrı görebiliyorum.
Günümüz Ödeme araçlarından NAKİT ve KREDİ KARTI peşin ödeme aracıdır. Yani cebinizdeki ödeme, ha çek de öyle dediğinizi duyar gibiyim ama öyle değil. Bir istasyondan benzin aldığınızda ben buna 30 günlük çek verecem  yada bankadan havale yapacağım deseniz kimse kabul etmez. Ama kredi kartınla ödeyeceğim dediğinizde herkez kabul edecektir. Paranın kendi hesabına kesin ve kesin olarak geçeceğinden emindir.
Olay farkı bu
İyi çalışmalar
Yb®

Başa dön
 Cevap Yaz Cevap Yaz Sayfa  12>
  Konuyu Paylaş   

Foruma Atla Forum Yetkileri Sürükle bırak

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.04
Copyright ©2001-2015 Web Wiz Ltd.

Bu sayfa 0,094 saniyede yüklenmiştir.