Forum Anasayfa Forum Anasayfa > Mikro Ürünleri ile ilgili Forumlar > v12.xx programları
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS Besemesi - Fiyat farkı faturası
  SSS SSS  Forum Araması   Etkinlikler   Foruma Kayıt Olun Foruma Kayıt Olun  Giriş Giriş

Fiyat farkı faturası

Cevap Yaz Cevap Yaz
Yazar
  Başlık Arama Başlık Arama  Konu Ayarları Konu Ayarları
berkan Sürükle bırak
Yeni Üye
Yeni Üye

Durum: Çevrimdışı
Mesaj Ayarları Mesaj Ayarları   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı berkan Alıntı  Cevap YazCevap Bu mesaja direkt link Başlık: Fiyat farkı faturası
    Gönderildi: 03 Şubat 2007 saat 11:03
versiyon 12 de fiyat farkı faturası nasıl kesebilirim lütfen yardım eder misiniz
Zoru Başarırım İmkansız Zaman Alır
Başa dön
infelicedrago Sürükle bırak
Senior Member
Senior Member

Mesaj Ayarları Mesaj Ayarları   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı infelicedrago Alıntı  Cevap YazCevap Bu mesaja direkt link Gönderildi: 03 Şubat 2007 saat 11:34
Burdaki kavram genel amaçlı olarak bi fiyat farkı mı keseceksiniz yoksa bir stok için mi fiyat farkı keseceksiniz...
Hiç Bir Şey İmkansız Değildir... Yeter ki Yapmak İste...
Başa dön
berkan Sürükle bırak
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesaj Ayarları Mesaj Ayarları   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı berkan Alıntı  Cevap YazCevap Bu mesaja direkt link Gönderildi: 03 Şubat 2007 saat 21:15
infelicedrago öncelikle alakanıza teşekkür ederim.

Durum şu 4 değişik ürün ve yaklaşık toplam  150 adet ürün aldım ancak konuşulan fiyatın üzerinde bir fiyatla fatura edildi konuşulan fiyat üzerinden olması için fark kadar stok bazında fatura etmem gerek örneğin

a ürünü 50 ad   0,50ytl =25,00 
b ürünü 100 ad 0,90 ytl= 90,00
c
d

şeklinde

şimdi normal fatura etsem stok bazında düşündüğümde mükerrer mal çıkışı yapmış olurum yani gelen malı zararına aldığım firmaya satmış gibi görünürüm

iade faturası düzenlesem yine aldığım ürünleri iade etmiş görünürüm stok anlamında

Ürünler stokumda kalacak ancak fazladan kesilen ürün bedelleri geri fatura edilecek

yeterince açıklayıcı olmuşumdur umarım yardımlarınızı bekliyorum 
Başa dön
infelicedrago Sürükle bırak
Senior Member
Senior Member

Mesaj Ayarları Mesaj Ayarları   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı infelicedrago Alıntı  Cevap YazCevap Bu mesaja direkt link Gönderildi: 03 Şubat 2007 saat 21:19
O zaman stokun altındaki 061150 nolu faturayı kullan... Hem bunu yaparsan stokun maliyetini de değiştirmiş olursun... İyi çalışmalar...
Hiç Bir Şey İmkansız Değildir... Yeter ki Yapmak İste...
Başa dön
berkan Sürükle bırak
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesaj Ayarları Mesaj Ayarları   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı berkan Alıntı  Cevap YazCevap Bu mesaja direkt link Gönderildi: 03 Şubat 2007 saat 21:22
Şuanda evdeyim ama pazartesi ilk iş bunu deneyeceğim teşekkür ederim
Başa dön
tatlıcadı35 Sürükle bırak
Senior Member
Senior Member

Mesaj Ayarları Mesaj Ayarları   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı tatlıcadı35 Alıntı  Cevap YazCevap Bu mesaja direkt link Gönderildi: 03 Şubat 2007 saat 21:55

Müşterilerinize kesilen fiyat farkı faturaları sizin karınızı artırır.

Fiyat farkı faturası stok miktarlarına etki etmez

Wink

Başa dön
berkan Sürükle bırak
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesaj Ayarları Mesaj Ayarları   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı berkan Alıntı  Cevap YazCevap Bu mesaja direkt link Gönderildi: 03 Şubat 2007 saat 22:01
Songül Hanım kastınızı anlamadım Firma Müşterim değil ben onun müşterisiyim mal aldım ancak fazla fiyattan kesmiş FARKI geri fatura edeceğim MİKRODA ise fiyat farkı faturası diye bir sekme bir menü göremediğimden burada bu konuyu açtım bildiğiniz birşey varsa seve seve dikkate alırım
Aslen tarafından gönderildi tatlıcadı35 tatlıcadı35 yazdı:

Müşterilerinize kesilen fiyat farkı faturaları sizin karınızı artırır.

Fiyat farkı faturası stok miktarlarına etki etmez

Wink

Başa dön
mzcaliser Sürükle bırak
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesaj Ayarları Mesaj Ayarları   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı mzcaliser Alıntı  Cevap YazCevap Bu mesaja direkt link Gönderildi: 06 Nisan 2019 saat 12:32
061150 Nolu faturayı kullanmama rağmen stoğun maliyet hesabına baktığımda değişiklik olmadığını görüyorum. sebebi ne olabilir. 
Başa dön
 Cevap Yaz Cevap Yaz
  Konuyu Paylaş   

Foruma Atla Forum Yetkileri Sürükle bırak

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.04
Copyright ©2001-2015 Web Wiz Ltd.

Bu sayfa 0,063 saniyede yüklenmiştir.