Mikro Yazılımevi Web Siteniz
Forum Anasayfa Forum Anasayfa > Mikro Ürünleri ile ilgili Forumlar > v11.xx programları
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS Besemesi - Kaybolan supervisor şifresi
  SSS SSS  Forum Araması   Etkinlikler   Foruma Kayıt Olun Foruma Kayıt Olun  Giriş Giriş

Kaybolan supervisor şifresi

Cevap Yaz Cevap Yaz
Yazar
  Başlık Arama Başlık Arama  Konu Ayarları Konu Ayarları
makbuz Sürükle bırak
Senior Member
Senior Member

Durum: Çevrimdışı
Mesaj Ayarları Mesaj Ayarları   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı makbuz Alıntı  Cevap YazCevap Bu mesaja direkt link Başlık: Kaybolan supervisor şifresi
    Gönderildi: 16 Ocak 2009 saat 18:44
Mikrokur supervisor şifresi kaybolduğunda, ya da unutulduğunda ne yapılmalıdır acaba? Şifreyi resetlemenin bir yolu var mı? Ya da veriler yedeklendiktan sonra programı kaldırılıp yeniden kurmak ve veri dosyalarını mikro klasörünün altına kopyalamak çözüm olabilir mi?
Teşekkür Ederim
Başa dön
tatlıcadı35 Sürükle bırak
Senior Member
Senior Member

Mesaj Ayarları Mesaj Ayarları   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı tatlıcadı35 Alıntı  Cevap YazCevap Bu mesaja direkt link Gönderildi: 16 Ocak 2009 saat 19:57
slm sadece sql üzerinden silmek yeterli forumda var araştır derim ben
Başa dön
Guests Sürükle bırak
Misafir
Misafir
Mesaj Ayarları Mesaj Ayarları   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Guests Alıntı  Cevap YazCevap Bu mesaja direkt link Gönderildi: 16 Ocak 2009 saat 20:54
hocam sıfırlaman için öncellikle sql ara yüzüne ulaşacak bi prg kurmalısın DbaMgr2k - msde manager gibi  burda yapaman gereken kısaca şöyle;

msde 2000 de - Enterprise Manager - ulaşabilirsin eğer datan sql 2005 çalışıyorsa
SQL Server Management Studio - ulaşırsın full ise sql....

V 11 ise  : 

mikroDB_V11- table - USERS - tablosunda tutulur kullanıcı şifreleri -  user_name - srv karşında ki  -  user pw - yani şifre alanı silcen  tabloyu güncelle bu kadar...

v12 ise ........:

mikroDB_V12- table - KULLANICILAR - tablosunda tutulur kullanıcı şifreleri -  user_name - srv karşında ki  -  user pw - yani şifre alanı silcen tabloyu güncelle bu kadar...

Başa dön
makbuz Sürükle bırak
Senior Member
Senior Member

Mesaj Ayarları Mesaj Ayarları   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı makbuz Alıntı  Cevap YazCevap Bu mesaja direkt link Gönderildi: 17 Ocak 2009 saat 09:32
Çok teşekkür ediyorum üstadlarım.
Teşekkür Ederim
Başa dön
ytrewq Sürükle bırak
Senior Member
Senior Member

Mesaj Ayarları Mesaj Ayarları   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı ytrewq Alıntı  Cevap YazCevap Bu mesaja direkt link Gönderildi: 24 Haziran 2009 saat 17:46
iyide bu dosyayı bulamıyorum?
Başa dön
tatlıcadı35 Sürükle bırak
Senior Member
Senior Member

Mesaj Ayarları Mesaj Ayarları   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı tatlıcadı35 Alıntı  Cevap YazCevap Bu mesaja direkt link Gönderildi: 06 Temmuz 2009 saat 14:45

slm bu dosyalar sql de databases alanında mikroDB_V12- table - KULLANICILAR - tablosunda yer alır

Başa dön
unides Sürükle bırak
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesaj Ayarları Mesaj Ayarları   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı unides Alıntı  Cevap YazCevap Bu mesaja direkt link Gönderildi: 13 Aralık 2016 saat 22:43
Merhaba bu tabloyu görüyorum srv şifresinin olduğu kısmı boş yapıyorum. Sonra execute sql yapıyorum fakat olmuyor. Yardımcı olabilirmisiniz.
Başa dön
muba Sürükle bırak
Senior Member
Senior Member

Mesaj Ayarları Mesaj Ayarları   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı muba Alıntı  Cevap YazCevap Bu mesaja direkt link Gönderildi: 14 Aralık 2016 saat 11:53
bos yapildiginda sorun cikiyorsa baska bir kullanicinin mesela 1 nolu kullanicinin tablodaki ilgili sifre alanini kopyala srv kullanicisina yapistir.Degisikliklerin kayit edilip edilmedigini kontrol icin sql programini kapat birdaha gir ve ilgili kisma bak yaptiginiz degisiklik kaydoldu mu diye, bu sekilde srv kullanici sifreside 1 nolu kullanici sifresi gibi olacaktir, programa bu sekilde giris yaptiktan sonra baska bir sifre tanimlarsiniz.
Başa dön
 Cevap Yaz Cevap Yaz
  Konuyu Paylaş   

Foruma Atla Forum Yetkileri Sürükle bırak

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.04
Copyright ©2001-2015 Web Wiz Ltd.

Bu sayfa 0,078 saniyede yüklenmiştir.