Forum Anasayfa Forum Anasayfa > Mikro Ürünleri ile ilgili Forumlar > v15.xx programları
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS Besemesi - Kur güncelleyememe
  SSS SSS  Forum Araması   Etkinlikler   Foruma Kayıt Olun Foruma Kayıt Olun  Giriş Giriş

Kur güncelleyememe

Cevap Yaz Cevap Yaz
Yazar
  Başlık Arama Başlık Arama  Konu Ayarları Konu Ayarları
ahmetileri Sürükle bırak
Groupie
Groupie

Durum: Çevrimdışı
Mesaj Ayarları Mesaj Ayarları   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı ahmetileri Alıntı  Cevap YazCevap Bu mesaja direkt link Başlık: Kur güncelleyememe
    Gönderildi: 08 Kasım 2019 saat 08:35
Üstadlar merhaba
geçen hafta başında merkez bankası sitesini ssl aldı yani merkez bankasının sayfası http://www.tcmb.gov.tr/ dem https://www.tcmb.gov.tr/ olarak değişti ve biz kurları günceleyemiyoruz danışmanımız bir haber bu durumdan mikronun hiç alakası yok gibi davranıyor bunu nasıl çözebiliriz biz acaba çünkü muhattabımız yok hiç bir şekilde 
Herşeyi daha ucuza alın

www.evimshopping.com
Başa dön
YKP_54 Sürükle bırak
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesaj Ayarları Mesaj Ayarları   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı YKP_54 Alıntı  Cevap YazCevap Bu mesaja direkt link Gönderildi: 08 Kasım 2019 saat 14:20
Sürüm yükseltme yapın
Başa dön
enginx.xyz Sürükle bırak
Senior Member
Senior Member

Mesaj Ayarları Mesaj Ayarları   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı enginx.xyz Alıntı  Cevap YazCevap Bu mesaja direkt link Gönderildi: 09 Kasım 2019 saat 13:15
Güncelleme alamayan ne yapsın 2800 yıllık güncellleme parası istiyorlar firmalar parayı çaydan topluyor ya mikroya para yetiştirecez AngryAngryAngry

Güncelleme alamaynlar ne yapacak var mı bir çözümü ?
Başa dön
enginx.xyz Sürükle bırak
Senior Member
Senior Member

Mesaj Ayarları Mesaj Ayarları   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı enginx.xyz Alıntı  Cevap YazCevap Bu mesaja direkt link Gönderildi: 12 Kasım 2019 saat 09:54
mikronun içinden http yerine https yazacak bir babayiğit var mı ?
Başa dön
stok_choose Sürükle bırak
Senior Member
Senior Member

Mesaj Ayarları Mesaj Ayarları   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı stok_choose Alıntı  Cevap YazCevap Bu mesaja direkt link Gönderildi: 12 Kasım 2019 saat 13:44
windows içindeki hosts dosyasını değiştirerek çözebilirsiniz bence.
 C:\Windows\System32\drivers\etc
kendim denemedim.
altta örneği var

Yavuz
info@doktormikro.com
Başa dön
Bunyamink Sürükle bırak
Groupie
Groupie

Mesaj Ayarları Mesaj Ayarları   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Bunyamink Alıntı  Cevap YazCevap Bu mesaja direkt link Gönderildi: 12 Kasım 2019 saat 17:49
Aslen tarafından gönderildi stok_choose stok_choose yazdı:

windows içindeki hosts dosyasını değiştirerek çözebilirsiniz bence.
kendim denemedim.
altta örneği var

Bunu henüz denemedim ama veritabanı içinde bulamadım linki :))
Başa dön
mkutlu Sürükle bırak
Senior Member
Senior Member

Mesaj Ayarları Mesaj Ayarları   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı mkutlu Alıntı  Cevap YazCevap Bu mesaja direkt link Gönderildi: 13 Kasım 2019 saat 16:42
Sessiz sedasız güncelleme gelmiş...

Yükleyen arkadaş exe düzgün mü onu bildirirse pek memnun oluruz. Malum 24.10.2019 exe sıkıntılı çıkmış tı... 
MK
Başa dön
enginx.xyz Sürükle bırak
Senior Member
Senior Member

Mesaj Ayarları Mesaj Ayarları   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı enginx.xyz Alıntı  Cevap YazCevap Bu mesaja direkt link Gönderildi: 19 Kasım 2019 saat 17:37
Maalesef çalışmadı
Başa dön
newbie Sürükle bırak
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesaj Ayarları Mesaj Ayarları   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı newbie Alıntı  Cevap YazCevap Bu mesaja direkt link Gönderildi: 09 Aralık 2019 saat 15:17
Güncelleme almadan bir çözümü yok mu bu işin, koca program alıyorsun url'deki bir "s" harfi için program kadar daha para vereceksin. Yazıktır günahtır.
Başa dön
enginx.xyz Sürükle bırak
Senior Member
Senior Member

Mesaj Ayarları Mesaj Ayarları   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı enginx.xyz Alıntı  Cevap YazCevap Bu mesaja direkt link Gönderildi: 30 Aralık 2019 saat 18:10
167.172.167.47 tcmb.gov.tr
167.172.167.47 www.tcmb.gov.tr

host dosyasını text ile açın bu iki satırı ekleyin güncelliyor
Başa dön
enginx.xyz Sürükle bırak
Senior Member
Senior Member

Mesaj Ayarları Mesaj Ayarları   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı enginx.xyz Alıntı  Cevap YazCevap Bu mesaja direkt link Gönderildi: 06 Haziran 2020 saat 09:33
Aslen tarafından gönderildi enginx.xyz enginx.xyz yazdı:

167.172.167.47 tcmb.gov.tr
167.172.167.47 www.tcmb.gov.tr

host dosyasını text ile açın bu iki satırı ekleyin güncelliyor

Şuan yine çalışmıyor yeni ip numarası lazım var mı bilen
Başa dön
Cenk Bilgisayar Sürükle bırak
Senior Member
Senior Member

Mesaj Ayarları Mesaj Ayarları   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Cenk Bilgisayar Alıntı  Cevap YazCevap Bu mesaja direkt link Gönderildi: 16 Haziran 2020 saat 16:31
Non-authoritative answer:
Name:    www.tcmb.gov.tr
Addresses:  2a04:6600:185:98::10
          185.98.252.10

bunu denermisiniz
Tavsiye Edilen İşlemleri Uygulamadan Önce Yedek Almayı İhmal Etmeyiniz.

Cenk Bilgisayar - Tolga ÇİNKA
Başa dön
zyoluc Sürükle bırak
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesaj Ayarları Mesaj Ayarları   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı zyoluc Alıntı  Cevap YazCevap Bu mesaja direkt link Gönderildi: 26 Haziran 2020 saat 16:48
Aslen tarafından gönderildi Cenk Bilgisayar Cenk Bilgisayar yazdı:

Non-authoritative answer:
Name:    www.tcmb.gov.tr
Addresses:  2a04:6600:185:98::10
          185.98.252.10

bunu denermisiniz

C:\Windows\System32\drivers\etc içindeki Hosts dosyasına Bunu ekleyince de yine "http://www.tcmb.gov.tr/kurlar/today.xml sayfası açılamadı." şeklinde hata veriyor.

Başka bir önerisi olan var mı arkadaşlar? 
Tşkler.
Başa dön
muba Sürükle bırak
Senior Member
Senior Member

Mesaj Ayarları Mesaj Ayarları   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı muba Alıntı  Cevap YazCevap Bu mesaja direkt link Gönderildi: 27 Haziran 2020 saat 22:09
ya arkadaslar ben MIKROKUR dan  Sistem->Kur islemleri-> Kur girisi (097100) menüsünden "TCMB'den bugünün kurlarini güncelle" dedigimde merkez bankasindan o günün kurlarini getiriyor hata vermiyor
yukarda bahsedilen Kurlari güncelleyememe sorunuyla nerede karsilasiyorsunuz hangi menüden anlayamadim bulamadim. Ona göre belki bende bir cözüm icin yöntem bulabilirdim.

Başa dön
zyoluc Sürükle bırak
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesaj Ayarları Mesaj Ayarları   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı zyoluc Alıntı  Cevap YazCevap Bu mesaja direkt link Gönderildi: 29 Haziran 2020 saat 09:48
Aslen tarafından gönderildi muba muba yazdı:

ya arkadaslar ben MIKROKUR dan  Sistem->Kur islemleri-> Kur girisi (097100) menüsünden "TCMB'den bugünün kurlarini güncelle" dedigimde merkez bankasindan o günün kurlarini getiriyor hata vermiyor
yukarda bahsedilen Kurlari güncelleyememe sorunuyla nerede karsilasiyorsunuz hangi menüden anlayamadim bulamadim. Ona göre belki bende bir cözüm icin yöntem bulabilirdim.

Üst versiyona geçiş yapmadığımız için güncelleme alamıyoruz, Mikro eski versiyonlar için güncelleme yayınlamayı da bıraktı.

TCMB'nin kur linki de http: değilde https: olarak değiştiği için bizdeki Kur girisi (097100) menüsü çalışıtğında link bulunamadı hatası vermekte.
Başa dön
muba Sürükle bırak
Senior Member
Senior Member

Mesaj Ayarları Mesaj Ayarları   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı muba Alıntı  Cevap YazCevap Bu mesaja direkt link Gönderildi: 30 Haziran 2020 saat 01:47
V15xx ile ilgili 01.06.2020 de yayinlanan son yapilan güncelleme ile program güncelleme icin gerekli Asistan Kontrolü kaldirilmistir. Ekran görüntüsünü paylastigim yaziyi asagidaki indirme linkindeki güncelleme dosya linkleri ve aciklama dosyasindada bulabilirsiniz. Bu sekilde v15xx programinizi 15.22c numarali en son üst versiyona güncelleyebilirsiniz.
V15xx kullanicilarinin v16xx e gecerken veri aktarmayla ilgli sorun yasamamalari adina eski programlarini rahatlikla güncellemelerini sagladiklari icin bu vesileyle Mikro ekibine tesekkürlerimizide iletmis olalim.ClapClapClapClapClapClapClapClapClapClapClapClapClapClapClap

Güncelleme Linki:

Başa dön
 Cevap Yaz Cevap Yaz
  Konuyu Paylaş   

Foruma Atla Forum Yetkileri Sürükle bırak

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.04
Copyright ©2001-2015 Web Wiz Ltd.

Bu sayfa 0,098 saniyede yüklenmiştir.