Forum Anasayfa Forum Anasayfa > Mikro Ürünleri ile ilgili Forumlar > v12.xx programları
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS Besemesi - Kuruş hanesi problemi
  SSS SSS  Forum Araması   Etkinlikler   Foruma Kayıt Olun Foruma Kayıt Olun  Giriş Giriş

Kuruş hanesi problemi

Cevap Yaz Cevap Yaz Sayfa  <12
Yazar
  Başlık Arama Başlık Arama  Konu Ayarları Konu Ayarları
MUCAHİTOGLU Sürükle bırak
Yeni Üye
Yeni Üye

Durum: Çevrimdışı
Mesaj Ayarları Mesaj Ayarları   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı MUCAHİTOGLU Alıntı  Cevap YazCevap Bu mesaja direkt link Gönderildi: 23 Mart 2009 saat 15:27

Aynen Doğru demin mail attım ; aşağıdaki gibi mail geldi ,biz geçici çözüm değil kalıcı çözüm istiyoruz.Bir sürü işe yaramaz güncelleştirme yapacağınıza bu konuya yoğunlaşsanız.Abuk subuk bakiyeler beni yoruyor...............

Sayın İlgili,

Cari hesap bakiyelerinde oluşan 0.01 değerlerini Genel amaçlı virman dekontu (043300) menüsünde borç alacak alanında ctrl e ile açılan pencerede tarama yapısında tek bir cari yada kod aralığı vererek cari kartları seçiniz. Yuvarlama alanına 0.01, borç alacak alanlarında gelir gider masraf kartlarını seçip f2 ile işlemi tamamlayıp oluşan evrağı kaydedebilirsiniz.

Başa dön
Ayk_Elektronik Sürükle bırak
Groupie
Groupie

Mesaj Ayarları Mesaj Ayarları   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Ayk_Elektronik Alıntı  Cevap YazCevap Bu mesaja direkt link Gönderildi: 19 Mayıs 2009 saat 21:03
bende dövizli muhasebe fişi yazarken sıkıntı yasıyorum.

hemen orneklendırelım

bankadan xx tarihte 18872,88 TL karsılıgında yıne aynı bankadakı baska bır € hesabına 8828,00 € para alınmıs.

bunun gırısını yaparken
ılk hesabın alacagına 18872,88 KUR=1 yazıyorum
ıkıncı hesabın (€) suna 8828€ KUR=2,13784322 yazıyorum. Ana bakıye kalanı sıfır olarak gorunuyor ancak  fiş bakıye verıyor hatasıyla kayıt olmuyor. kurla alakalı gırdıgım yere gelıyorum. benım gırdıgım kur degısmıs ustune mikro bıseyler daha eklemıs fılan. netice olarak 0,000000000001 kadar sonrasına bakacak olursanız ASLA ve ASLA bakiyesiz fıs olusturamassınız kı?

Bir yardım lutfen.... milyarlarca para verilen bir program ile nazım hesapları kullanarak defter-i kebir usulu döviz alıs kaydı yapmak ıstemıyorum.

Aykun,

Başa dön
kemalglt Sürükle bırak
Senior Member
Senior Member

Mesaj Ayarları Mesaj Ayarları   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı kemalglt Alıntı  Cevap YazCevap Bu mesaja direkt link Gönderildi: 19 Mayıs 2009 saat 23:06

Söylediklerimizi hiç denemediniz mi?

Başa dön
Ayk_Elektronik Sürükle bırak
Groupie
Groupie

Mesaj Ayarları Mesaj Ayarları   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Ayk_Elektronik Alıntı  Cevap YazCevap Bu mesaja direkt link Gönderildi: 20 Mayıs 2009 saat 09:12
hangısını kasdettınız?
Başa dön
zünnun Sürükle bırak
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesaj Ayarları Mesaj Ayarları   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı zünnun Alıntı  Cevap YazCevap Bu mesaja direkt link Gönderildi: 07 Mayıs 2013 saat 17:33
burdaki bütün denemeleeri yaptım muhasebe fişinde kuruş hanesi halen bazen 4 bazen 5 gösteriyor bunu iki haneye sabitleyemezmiyiz
Başa dön
myeyardim Sürükle bırak
Senior Member
Senior Member

Mesaj Ayarları Mesaj Ayarları   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı myeyardim Alıntı  Cevap YazCevap Bu mesaja direkt link Gönderildi: 24 Mayıs 2013 saat 01:36
decımal alan ı ekran da olsun form dızaynında olsun duzenleyebılıyorsunuz . bence programlara bır takım sorumluluklar yuklemeden evvel once bıraz bılınc lı olmak ta fayda var . bır ıkı arkadas bırseylerı yapamıyor ve bununla ılgılı web uyelıgı almıyor ve bayı ler e davranıslarından dolayı hızmet alamıyorlar dıye burda bu sekılde konusmayalarını kesınlıkle dogru bulmuyorum . hıc tanımadıgımız  arkadaslar a ozel den genelden elımızden gelen yardımları yapmak zorunda olmadıgımız halde yapıyoruz , sebebi saygı ve sevgı den ınsanlıktan dolayıdır .
Başa dön
Zulkar Sürükle bırak
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesaj Ayarları Mesaj Ayarları   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Zulkar Alıntı  Cevap YazCevap Bu mesaja direkt link Gönderildi: 26 Haziran 2019 saat 16:41
Aslen tarafından gönderildi mkutlu mkutlu yazdı:

Aslen tarafından gönderildi kemalglt kemalglt yazdı:

Mikro programlarının desimal yapısı baştan aşağı değişmesi uzun zaman alır. Bence çözüm yollarını deneyin. Yukarıda bazı yöntemler mevcut.

Kemal bey biz zaten sorunlarımızı hep gecici çözüm yoları ile çözmeye çalışıyoruz. Ama bizim istediğimiz mikronun kesin bir çözüm yolu bulmasıdır. Bu 2-3 aylık bir sorunda değil,  Uzun zamandır olan bir sorun.  Bunun sizde farkındasınız.

Başa dön
 Cevap Yaz Cevap Yaz Sayfa  <12
  Konuyu Paylaş   

Foruma Atla Forum Yetkileri Sürükle bırak

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.04
Copyright ©2001-2015 Web Wiz Ltd.

Bu sayfa 0,063 saniyede yüklenmiştir.