Forum Anasayfa Forum Anasayfa > Mikro Ürünleri ile ilgili Forumlar > v15.xx programları
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS Besemesi - Mükellef sorgulama kota
  SSS SSS  Forum Araması   Etkinlikler   Foruma Kayıt Olun Foruma Kayıt Olun  Giriş Giriş

Mükellef sorgulama kota

Cevap Yaz Cevap Yaz
Yazar
  Başlık Arama Başlık Arama  Konu Ayarları Konu Ayarları
mkutlu Sürükle bırak
Senior Member
Senior Member

Durum: Çevrimdışı
Mesaj Ayarları Mesaj Ayarları   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı mkutlu Alıntı  Cevap YazCevap Bu mesaja direkt link Başlık: Mükellef sorgulama kota
    Gönderildi: 11 Temmuz 2018 saat 10:34
Cari hesap açarken kullandığımız Mükellef sorgulama ekranında 

*** Aylık Gib sicil sorgu kotanız dolmuştur *** uyarısı almaktayım.  Sorgulama yapılamamaktadır.

Sebebini bilen var mı ? 
MK
Başa dön
mkutlu Sürükle bırak
Senior Member
Senior Member

Mesaj Ayarları Mesaj Ayarları   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı mkutlu Alıntı  Cevap YazCevap Bu mesaja direkt link Gönderildi: 11 Temmuz 2018 saat 10:47
Arkadaşlar ufak bir araştırmadan sonra diğer proğramlarda aynı sıkıntının olduğunu ve sebebini ne olduğunu öğrendim. Her zaman olduğu gibi sebebi  AngryAngryAngryAngry  GİB  işte nedeni 

""Noterler Birliği Tarafından Verilen Şifre İle Kullanmakta Olduğunuz Defter Sorgu Bölümü Başka Amaçlarla Kullanıldığı İçin , Kötü Amaçlı Kullanımı Engellemek Maksadıyla Aylık 100 Adet Kota Konulmuştur. Her Bir Muhasebeci Aylık 100 Adet Sorgulama Yapabilecektir. Aylık Sorgulama Kotanız Dolduğunda “Aylık Gib Sorgulama Kotanız Dolmuştur” Uyarısı Verecektir.
Bilgilerinize Saygı İle Sunulur.(Vergi No Mükellef Sorgulama Ekranı )"" AngryAngryAngry

Bunların işi gücü yok galiba 100 sorgulama diyor. Ben yeni başladım kayda ne zaman 100 sorguyu bitirdim bilemedim. AngryAngryAngry
MK
Başa dön
gecekondu Sürükle bırak
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesaj Ayarları Mesaj Ayarları   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı gecekondu Alıntı  Cevap YazCevap Bu mesaja direkt link Gönderildi: 12 Temmuz 2018 saat 17:06
Şaşırdık mı? Tabi ki de hayır.
Gib ne zaman faydalı bir şey yapmış ki zaten. 
E-beyannameye yıl kotası koy, sonra olmadı arşiv kotası koy, sonra o da olmadı "tıklama" kotası koy bari.

Neymiş sisteme çok yüklenme oluyormuş, olacak tabi her şeyi netten almak istiyorsan yüklenme olacak. Sende sistemine ona göre kuvvetlendireceksin.
Olmayan kağıt beyannamelerinin damgalarını her ay almaya biliyorlar. Ya ben muhasebeci olarak sql bilmek zorunda mıyım? Java bilmek zorunda mıyım?

Sen ayın 24ünde öğlen 12'de niye kdv nin xml şemasını değiştirirsin. Madem değiştirdin niye haber vermezsin? 
Ya zaten adamın vkn/tcsi doğruysa bilgileri çıkıyor, nasıl bir başka amaçla kullanabilirim ki? 
Görün bak yılbaşı kadar bu defter beyan sistemi askıya alınır. Serbest mesleklerde bu kadar sorun çıktıysa, daha bunun basit usulü var işletme usulü var. 

Neye göre aylık 100 adet kota? Benim neyime yetecek? Sen (gib) biliyormusun müşterinin her ay ne kadar fatura kestiğini?
Başa dön
 Cevap Yaz Cevap Yaz
  Konuyu Paylaş   

Foruma Atla Forum Yetkileri Sürükle bırak

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.04
Copyright ©2001-2015 Web Wiz Ltd.

Bu sayfa 0,047 saniyede yüklenmiştir.