Forum Anasayfa Forum Anasayfa > Mikro Ürünleri ile ilgili Forumlar > Mikro Fly
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS Besemesi - Normal alınan sipariş fişi hakkında
  SSS SSS  Forum Araması   Etkinlikler   Foruma Kayıt Olun Foruma Kayıt Olun  Giriş Giriş

Normal alınan sipariş fişi hakkında

Cevap Yaz Cevap Yaz
Yazar
  Başlık Arama Başlık Arama  Konu Ayarları Konu Ayarları
1cgida Sürükle bırak
Yeni Üye
Yeni Üye

Durum: Çevrimdışı
Mesaj Ayarları Mesaj Ayarları   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı 1cgida Alıntı  Cevap YazCevap Bu mesaja direkt link Başlık: Normal alınan sipariş fişi hakkında
    Gönderildi: 06 Ağustos 2019 saat 11:59
Arkadaşlar Selam,

Normal alınan sipariş fişinde;

evrakları alt+o ile cağırırken müthiş derece yavaş çalışıyor. bir evraktan diğerine geçerken ortalama 5 dkk bekletiyor. kontrol ettiğim alanlar aşağıdaki gibidir. ama bir türlü düzelmedi.

-Mikro ayarlardan klasik görünüm ve klasik tip seçildi.
-başka bir kullanıcı ile giriş yapılarak denendi.
-başka bir bilgisayarda kendi kullanıcım ile giriş yapıldı( o zaman sorun olmuyor)
-kendi bilgisayarımda register da bulunan mikro klasörü silinerek denendi.

Anladığım kadarıyla bilgisayarımda birşey etkiliyor o alanı ancak bir türlü bulamıyorum. yardımlarınızı bekliyorum.
Başa dön
MYERP Sürükle bırak
Senior Member
Senior Member

Mesaj Ayarları Mesaj Ayarları   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı MYERP Alıntı  Cevap YazCevap Bu mesaja direkt link Gönderildi: 07 Ağustos 2019 saat 11:03
- Denetim Masası \ Kullanıcı Hesapları \Kullanıcı Hesap Denetimi alanını minimum düzeyde tutmalısın.
- Denetim Masası \ Vindows Güvenlik Duvarı \ Kapalı konuma getirmelisin.
- Denetim Masası \ Yönetimsel Araclar \ ODBC Veri Kaynakları (32 bit ) kısmından sunucuya erişim sağlanmalı.

Başlat \ Çalıştır \ Cliconfg ekranında pasif olan TCP/IP , Names Pipes alanları aktif olmalı.

Başlat \ Çalıştır \ Cliconfg ekranında Takma Ad( Alias ) alanından sunucu IP adresi tanımlanmalı.

Bir de bu işlem adımlarını deneyerek kontrol sağlayın.

Başa dön
1cgida Sürükle bırak
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesaj Ayarları Mesaj Ayarları   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı 1cgida Alıntı  Cevap YazCevap Bu mesaja direkt link Gönderildi: 07 Ağustos 2019 saat 12:02
Aslen tarafından gönderildi MYERP MYERP yazdı:

- Denetim Masası \ Kullanıcı Hesapları \Kullanıcı Hesap Denetimi alanını minimum düzeyde tutmalısın.
- Denetim Masası \ Yönetimsel Araclar \ ODBC Veri Kaynakları (32 bit ) kısmından sunucuya erişim sağlanmalı.

Başlat \ Çalıştır \ Cliconfg ekranında pasif olan TCP/IP , Names Pipes alanları aktif olmalı.

Başlat \ Çalıştır \ Cliconfg ekranında Takma Ad( Alias ) alanından sunucu IP adresi tanımlanmalı.

Merhaba,

bilgilendirme için teşekkür ederim. ancak problem devam ediyor. bilgisayarımda AD üzerinde ki başka bir kullanıcı profili ile oturum açtım. bunun sonucunda o sorunu yaşamadım. anladığım kadarıyla kendi user profilim ile ilgili bir problem mevcut. olmadı profili silip tekrardan oluşturacağım.
Başa dön
MYERP Sürükle bırak
Senior Member
Senior Member

Mesaj Ayarları Mesaj Ayarları   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı MYERP Alıntı  Cevap YazCevap Bu mesaja direkt link Gönderildi: 07 Ağustos 2019 saat 12:11
AD kullanıyorsanız eğer en doğru çözüm yeni profil oluşturmak.

Aslen tarafından gönderildi 1cgida 1cgida yazdı:

Aslen tarafından gönderildi MYERP MYERP yazdı:

Merhaba,

bilgilendirme için teşekkür ederim. ancak problem devam ediyor. bilgisayarımda AD üzerinde ki başka bir kullanıcı profili ile oturum açtım. bunun sonucunda o sorunu yaşamadım. anladığım kadarıyla kendi user profilim ile ilgili bir problem mevcut. olmadı profili silip tekrardan oluşturacağım.
Başa dön
 Cevap Yaz Cevap Yaz
  Konuyu Paylaş   

Foruma Atla Forum Yetkileri Sürükle bırak

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.04
Copyright ©2001-2015 Web Wiz Ltd.

Bu sayfa 0,125 saniyede yüklenmiştir.