Forum Anasayfa Forum Anasayfa > Mikro Ürünleri ile ilgili Forumlar > v15.xx programları
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS Besemesi - Personel sicil kartına resim ekleme
  SSS SSS  Forum Araması   Etkinlikler   Foruma Kayıt Olun Foruma Kayıt Olun  Giriş Giriş

Personel sicil kartına resim ekleme

Cevap Yaz Cevap Yaz
Yazar
  Başlık Arama Başlık Arama  Konu Ayarları Konu Ayarları
ugur.k Sürükle bırak
Yeni Üye
Yeni Üye

Durum: Çevrimdışı
Mesaj Ayarları Mesaj Ayarları   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı ugur.k Alıntı  Cevap YazCevap Bu mesaja direkt link Başlık: Personel sicil kartına resim ekleme
    Gönderildi: 07 Aralık 2018 saat 14:26
herkese merhaba arkdaşlar elimde personellerimizın resimleri toplu halde mevcut biz bu resimlerini toplu halde  nasıl mikroda bulunan personel sicil kartlarına ekleme yaparız ?
Başa dön
ugur.k Sürükle bırak
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesaj Ayarları Mesaj Ayarları   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı ugur.k Alıntı  Cevap YazCevap Bu mesaja direkt link Gönderildi: 11 Aralık 2018 saat 14:05
bilgisi olan yok mu ?
Başa dön
muba Sürükle bırak
Senior Member
Senior Member

Mesaj Ayarları Mesaj Ayarları   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı muba Alıntı  Cevap YazCevap Bu mesaja direkt link Gönderildi: 12 Aralık 2018 saat 12:25
Program üzerinden toplu resim yükleme yapilabiliyormu bilmiyorum yada ben bulamadim ancak SQL Server üzerinden SQL kodlariyla yükleme yapmak mümkün.  Resim bilgileri SQL de personel tablosu haricinde"mye_ImageData" tablosunda ilgili personelin recID numarasiyla beraber  image<binnary data> olarak tutuluyor bundan dolayi yükleme yapabilmek icin SQL server üzerinden her personelin recID koduyla birlikte ilgili resmin dosya yolu adresini yazip bunlari SQL kodlayarak yükleme yapilabilir. 
Kac tane personeliniz var bilemiyorum ama cok fazla personel olmasi durumunda bu bilgileri aktaracak SQL kodunu elle yazmakta uzun sürebilir.
Elinizde mevcut olan resim bilgileri sadece Ahmet.jpg, Mehmet.jpg seklinde ise her bir resmin personel tablosundaki recID degerlerini bulup eslestirmek gerek buna görede Excel de tablo olusturup ondan sonra bu tablodaki recID ve resim bilgilerine göre yine Excel yardimiyla tüm aktarilacak resimler icin SQL kodu olusturup bunu SQL serverde calistirmaniz durumunda toplu aktarma mümkün olabilir.

Bu konulardaki bilgi düzeyiniz nedir biraz SQL bilmek gerek ayrica elinizde mevcut bilgilerinizin tam olarak neler oldugunuda bilemedigimizden hem anlatmasi hemde uygulamasi biraz karisik oldugu icin cogu arkadas cevap vermekte kararsiz kalmistir.

adresinde SQL üzerinden resim aktarma konusu videosuyla beraber gösteriliyor. Bu kodlari elinizdeki mevcut bilgilere göre düzenlemeniz gerekiyor.
Yinede sorun yasarsaniz zamanimin elverdigi ölcüde size yardimci olmaya calisirim.

Başa dön
ugur.k Sürükle bırak
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesaj Ayarları Mesaj Ayarları   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı ugur.k Alıntı  Cevap YazCevap Bu mesaja direkt link Gönderildi: 13 Aralık 2018 saat 13:14
hocam oncelıkle yardımın ıcın cok tesekkur ederım. yazdıgın seyler cok degerlı kendım bıraz kurcalıcam basarabılırsem ne mutlu yapamazszam destek alırım cok cok tesekkurler
Başa dön
 Cevap Yaz Cevap Yaz
  Konuyu Paylaş   

Foruma Atla Forum Yetkileri Sürükle bırak

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.04
Copyright ©2001-2015 Web Wiz Ltd.

Bu sayfa 0,109 saniyede yüklenmiştir.