Forum Anasayfa Forum Anasayfa > Mikro Ürünleri ile ilgili Forumlar > v11.xx programları
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS Besemesi - Promosyon yönetim modülü
  SSS SSS  Forum Araması   Etkinlikler   Foruma Kayıt Olun Foruma Kayıt Olun  Giriş Giriş

Promosyon yönetim modülü

Cevap Yaz Cevap Yaz Sayfa  12>
Yazar
  Başlık Arama Başlık Arama  Konu Ayarları Konu Ayarları
Akbulut Sürükle bırak
Yeni Üye
Yeni Üye

Durum: Çevrimdışı
Mesaj Ayarları Mesaj Ayarları   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Akbulut Alıntı  Cevap YazCevap Bu mesaja direkt link Başlık: Promosyon yönetim modülü
    Gönderildi: 26 Ağustos 2005 saat 02:28

Arkadaşlar promosyon modülünü nasıl kullanmam gerekiyor. Kartın açılış işleminden bu kartın faturada nasıl çağrılması gerektiğine kadar bilgi verirseniz çok sevinirm.

işin içinden çıkamadım.

Örn: a malından 10 adet alana 2 adet bedava   veya

5000 ytl lik mal alana 1 adet cep telefonu hediyesi gibi.

Şimdiden teşekkürler.

C.Akbulut
Başa dön
dokuz_otuken Sürükle bırak
Senior Member
Senior Member

Mesaj Ayarları Mesaj Ayarları   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı dokuz_otuken Alıntı  Cevap YazCevap Bu mesaja direkt link Gönderildi: 26 Ağustos 2005 saat 08:35

Promosyon tanıtım (030100)

Yazarkasa ve pos sistemleri için oluşturulmuş bir tanıtımdır. Aktif olarak inter
ve IBM pos cihazları için kullanılmaktadır.

Hala bilgi lazım mı :)

Başa dön
MuratSakarya Sürükle bırak
Yönetici
Yönetici

Mesaj Ayarları Mesaj Ayarları   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı MuratSakarya Alıntı  Cevap YazCevap Bu mesaja direkt link Gönderildi: 26 Ağustos 2005 saat 09:51
Mal fazlası için iskonto tanımlarında yaptığımız değişikliği incelemenizi öneririm.
Başa dön
Senior Member
Senior Member

Mesaj Ayarları Mesaj Ayarları   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı dokuz_otuken Alıntı  Cevap YazCevap Bu mesaja direkt link Gönderildi: 26 Ağustos 2005 saat 11:09

Bu özellik güzel olmasına güzel de; isk. kodu girilmeyen stoklar için de kullanılabilir olsa; daha iyi olmaz mı ?

Hani şöyle aklımız estiğinde faturayı keserken al 2 tane de benden diyebilsek ?

Başa dön
kurt Sürükle bırak
Senior Member
Senior Member

Mesaj Ayarları Mesaj Ayarları   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı kurt Alıntı  Cevap YazCevap Bu mesaja direkt link Gönderildi: 26 Ağustos 2005 saat 14:18

Promosyonlar Paket tanıtımları ile çözülemez mi yani

X üründen 100 adet  alana Y Ürün 'den 5 adet bedava için paket tanıtılamaz mı ?

Ya da X Üründen 100 Y üründen 60 adet alana Z ürün 'den 5 adet bedava gibi bir tanımlamayı paket tanıtım kartlarıyla çözemezmiyiz ? 

Bana çözülürmüş gibi geliyor.

Başa dön
Senior Member
Senior Member

Mesaj Ayarları Mesaj Ayarları   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı dokuz_otuken Alıntı  Cevap YazCevap Bu mesaja direkt link Gönderildi: 26 Ağustos 2005 saat 14:25

Yöntem çok; o da olur...

Fakat "Bedelsiz Miktar" yapısı daha uygun gibi geliyor bana...

Arkadaş birkaç gün sonra; "Promosyon Olarak Gönderdiğim Ürün Miktarı'nı Nerden Görebilirim" diye sorduğunda cevap verebilecek halde oluruz :)

Başa dön
kemalglt Sürükle bırak
Senior Member
Senior Member

Mesaj Ayarları Mesaj Ayarları   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı kemalglt Alıntı  Cevap YazCevap Bu mesaja direkt link Gönderildi: 26 Ağustos 2005 saat 14:27

Bide promosyon türü değişirse, miktar cinsinden,

Kurt kardeş, valla kuzuya dönersin güncellemekten.

Başa dön
kurt Sürükle bırak
Senior Member
Senior Member

Mesaj Ayarları Mesaj Ayarları   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı kurt Alıntı  Cevap YazCevap Bu mesaja direkt link Gönderildi: 26 Ağustos 2005 saat 14:41
Eh bide orası var :=)))  Peki çözüm ne ne önerirsiniz ? Promosyon tanıtım kartlarını kullanarak bir yere varamıyorsak ne yapmak lazım ?
Başa dön
Akbulut Sürükle bırak
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesaj Ayarları Mesaj Ayarları   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Akbulut Alıntı  Cevap YazCevap Bu mesaja direkt link Gönderildi: 26 Ağustos 2005 saat 14:48

sayın dokuz_ötüken doğru söylüyor

yarın ben bu promosyondan dolayı ne kadarlık ürün sattım ne kadar promosyon verdim, bana maliyeti nedir kazancım ne oldu gibi sorularla karşılaşılacaktır.

bu nedenle satılan ürünüde verilen promosyon miktarlarınıda açık olarak görebileceğimiz bir yöntem gerekiyor.

C.Akbulut
Başa dön
Senior Member
Senior Member

Mesaj Ayarları Mesaj Ayarları   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı dokuz_otuken Alıntı  Cevap YazCevap Bu mesaja direkt link Gönderildi: 26 Ağustos 2005 saat 14:55
Siz "Bedelsiz Miktar" özelliğini bi inceleyin... İhtiyaç duyduğunuzda bunla ilgili raporları almanıza yardımcı olurum..
Başa dön
kurt Sürükle bırak
Senior Member
Senior Member

Mesaj Ayarları Mesaj Ayarları   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı kurt Alıntı  Cevap YazCevap Bu mesaja direkt link Gönderildi: 01 Eylül 2005 saat 17:56
ya yeni fark ettim bedelsiz miktar özelliği nedir ?
Başa dön
Senior Member
Senior Member

Mesaj Ayarları Mesaj Ayarları   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı dokuz_otuken Alıntı  Cevap YazCevap Bu mesaja direkt link Gönderildi: 01 Eylül 2005 saat 18:10

Mikrokur/İskonto tanımlamaları (092300) menüsünden bi iskonto kartı oluşturun.. Örn; Opsiyon1 ödeme planı için  G45 , Bedelsiz Referans Miktar için 10 yazın... Alt bölümde Opsiyon1 için  İskonto1'e Bedelsiz Miktar = 1  yazın... Yani 10 alana 1 bedava... :)

Stok Tanıtım Kartı ve Cari Tanıtım Kart'larından bir stok ve bir cari için isk.  tercihinizi bu kartı seçerek belirleyin..

Şimdi bu cariye 45 gün vadeli bi fatura kesin... Faturada isk. kodunu tanımladığınız stoktan 11,22,33 tane gibi miktarlarda giriş yapın...

Her 10 tane için 1 tanenin iskonto olarak tutardan düştüğünü göreceksiniz...

Başa dön
kurt Sürükle bırak
Senior Member
Senior Member

Mesaj Ayarları Mesaj Ayarları   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı kurt Alıntı  Cevap YazCevap Bu mesaja direkt link Gönderildi: 02 Eylül 2005 saat 10:41

harika :=))))

Başa dön
BEYZA Sürükle bırak
Senior Member
Senior Member

Mesaj Ayarları Mesaj Ayarları   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı BEYZA Alıntı  Cevap YazCevap Bu mesaja direkt link Gönderildi: 02 Eylül 2005 saat 11:29
Aslen tarafından gönderildi dokuz_otuken dokuz_otuken yazdı:

Her 10 tane için 1 tanenin iskonto olarak tutardan düştüğünü göreceksiniz...

bendeki arşiv eski olduğu için inceleme şansım yokda tam olarak anlamak istiyorum......

bu isk tanımlaması yapıldığı zaman fatura kesildiğinde her 10 tane için 1 tane bedelsiz ürünmü geliyor yoksa 10+1 için oluşan %9,09 isk mu düşülüyor.....

AKILLIM...
Başa dön
Senior Member
Senior Member

Mesaj Ayarları Mesaj Ayarları   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı dokuz_otuken Alıntı  Cevap YazCevap Bu mesaja direkt link Gönderildi: 02 Eylül 2005 saat 11:33

Verdiğim Örnekte; 11 adet olarak girdiğimiz stoğun Brim Fiyatı 100 YTL olsun. Satır iskontosunu açtığımızda; ürüne 100 YTL iskonto yapıldığını göreceğiz... Yani tutar 1.100 YTL iken; net tutar 1.000 YTL olacak...  22 Adet satış yaparsak 200 YTL iskonto yapılacak...vs (İskonto oran olarak gösterilmiyor)

Başa dön
BEYZA Sürükle bırak
Senior Member
Senior Member

Mesaj Ayarları Mesaj Ayarları   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı BEYZA Alıntı  Cevap YazCevap Bu mesaja direkt link Gönderildi: 02 Eylül 2005 saat 11:42
Aslen tarafından gönderildi Akbulut Akbulut yazdı:

Örn: a malından 10 adet alana 2 adet bedava   veya

5000 ytl lik mal alana 1 adet cep telefonu hediyesi gibi.

bu durumda bence çokta harika değil....

bildiğim kadarıyla çoğu firmalar bedelli mala kendi cinsinden yada başka bir üründen bedelsiz  yada hediye promosyonu uygulamasını stoklarını daha çabuk eritmek için kullanır.....aksi halde ürünün maliyetine göre isk belirleyip böyle promosyonlarla falanda uğraşmazlardı.....

konuyu ilk açan arkadaş bu durumda cep telefonu promosyonunu iskontoya çeviremiyeceğine göre yada mutlaka bedelsiz ürün çıkmak isteyeceği düşünülürse bu yenilik hiç bi işine yaramaz.....

AKILLIM...
Başa dön
Senior Member
Senior Member

Mesaj Ayarları Mesaj Ayarları   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı dokuz_otuken Alıntı  Cevap YazCevap Bu mesaja direkt link Gönderildi: 02 Eylül 2005 saat 11:45

Aslen tarafından gönderildi MuratSakarya MuratSakarya yazdı:

Mal fazlası için iskonto tanımlarında yaptığımız değişikliği incelemenizi öneririm.

Biz sadece inceliyorduk

Başa dön
BEYZA Sürükle bırak
Senior Member
Senior Member

Mesaj Ayarları Mesaj Ayarları   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı BEYZA Alıntı  Cevap YazCevap Bu mesaja direkt link Gönderildi: 02 Eylül 2005 saat 11:49
tamam işte bende incelerken bazı ayrıntılarıda dikkate alın/yorumlayın hemen harika deyip geçmeyin istedim....
AKILLIM...
Başa dön
kurt Sürükle bırak
Senior Member
Senior Member

Mesaj Ayarları Mesaj Ayarları   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı kurt Alıntı  Cevap YazCevap Bu mesaja direkt link Gönderildi: 03 Eylül 2005 saat 20:35

harika dedim çünkü Ötüken Hocamın verdiği yanıt benim sorunlarımdan birini çözüyordu.

Şu an bayilerimiz için bir kampanyamız var ve 10 adet alana 2 adet bedava şeklinde değil de 2200 adet alana  200 adet fiyatından satıyoruz. Dolayısıyla bizim işimizi görülüyor.

Ancak bir başka kampanyamız var 25 farklı ürün grubundan belirli ciroyu tutturanlara Notebook veriyoruz.  Sorunu şu an paket tanımlamasıyla çözüyorum.

Ama kampanyalar çoğaldıkça yada ürün içerikleri değiştikçe paket tanımlamalarını da çoğaltmak gerecek. Buda işime gelmiyor.

Başa dön
kurt Sürükle bırak
Senior Member
Senior Member

Mesaj Ayarları Mesaj Ayarları   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı kurt Alıntı  Cevap YazCevap Bu mesaja direkt link Gönderildi: 03 Eylül 2005 saat 20:37

Düzeltme :

Üst mesajda yanlış yazmışım 2200 adet alana 200 değil 2000 adet olacak.

Başa dön
 Cevap Yaz Cevap Yaz Sayfa  12>
  Konuyu Paylaş   

Foruma Atla Forum Yetkileri Sürükle bırak

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.04
Copyright ©2001-2015 Web Wiz Ltd.

Bu sayfa 0,156 saniyede yüklenmiştir.