Forum Anasayfa Forum Anasayfa > Mikro Ürünleri ile ilgili Forumlar > v11.xx programları
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS Besemesi - Renk - beden
  SSS SSS  Forum Araması   Etkinlikler   Foruma Kayıt Olun Foruma Kayıt Olun  Giriş Giriş

Renk - beden

Cevap Yaz Cevap Yaz
Yazar
  Başlık Arama Başlık Arama  Konu Ayarları Konu Ayarları
rumeysa_tugba Sürükle bırak
Groupie
Groupie

Durum: Çevrimdışı
Mesaj Ayarları Mesaj Ayarları   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı rumeysa_tugba Alıntı  Cevap YazCevap Bu mesaja direkt link Başlık: Renk - beden
    Gönderildi: 16 Ağustos 2006 saat 13:40

Merhabalar

Mikro v11 versiyonunda fatura çıktısında(yeni tip fatura dizaynı) stoklarıma uygulamış oldugum renk ve beden detaylarını görmek istiyorum

Ben yeni tip fatura dizayında stoklarıma uyguladıgım renk kırılımlarını görmek için fatura dizaynına SUBREPORT koyup üzerine  DATA TREE alanından DİNAMIK ALAN İÇİN DETAY  koyuorum daha sonra program evrak parametreleri içinde "STOK MİKTARI İÇİN RENK BEDEN DETAYI DÖKÜLSÜN" parametresini onaylıyorum. sadece renk ve beden kırılım çıkıyor başka birşey yok yani renk ve bedenler gözükmüyor eski tip te bir sorun yok ama yeni tip dizaynda olmuyor yada ben yapamıy
orum

Şimdiden teşekkür ediyorum

İyi Çalışmalar
Besbinkere söyledim abartmayi birak
:)
Başa dön
Groupie
Groupie

Mesaj Ayarları Mesaj Ayarları   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı rumeysa_tugba Alıntı  Cevap YazCevap Bu mesaja direkt link Gönderildi: 26 Ağustos 2006 saat 09:32

Benden başka kimsenin buna ihtiyacı olmadımı acaba ?????

Başa dön
selimsa Sürükle bırak
Senior Member
Senior Member

Mesaj Ayarları Mesaj Ayarları   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı selimsa Alıntı  Cevap YazCevap Bu mesaja direkt link Gönderildi: 30 Ağustos 2006 saat 16:03
galiba olmadı.. rumeysa hanım... kimseden cevap yok.. ya bu nası iş. anlamadım. ben. yani sırf şu renk kırılımı meselesi yüzünden sipariş takibi ve sevki yapamıyorum.. başka bir proğram üzerinden devam etmek zorundayım..... herkes birbirne atıyor.. anlayan yok galiba...
Başa dön
LuiSchiffer Sürükle bırak
Senior Member
Senior Member

Mesaj Ayarları Mesaj Ayarları   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı LuiSchiffer Alıntı  Cevap YazCevap Bu mesaja direkt link Gönderildi: 30 Ağustos 2006 saat 18:46
Arkadaşlar, çözümü var. Mikro'dan servis talep edin. Ben renk-bedeni aktif olarak kullanmıyorum (aslen başka amaçla kullanıyorum). Bilip de gizlediğimiz yok yani :)
Başa dön
Groupie
Groupie

Mesaj Ayarları Mesaj Ayarları   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı rumeysa_tugba Alıntı  Cevap YazCevap Bu mesaja direkt link Gönderildi: 31 Ağustos 2006 saat 11:38

Sayın LuiSchifferr

siz mikrodamı çalışıyorsunuz:)))
Başa dön
Administrator Sürükle bırak
Yönetici
Yönetici

Mesaj Ayarları Mesaj Ayarları   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Administrator Alıntı  Cevap YazCevap Bu mesaja direkt link Gönderildi: 31 Ağustos 2006 saat 11:52
Aslen tarafından gönderildi rumeysa_tugba rumeysa_tugba yazdı:

Sayın LuiSchifferr

Hayır ve de iyi ki çalışmıyor
Başa dön
Groupie
Groupie

Mesaj Ayarları Mesaj Ayarları   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı rumeysa_tugba Alıntı  Cevap YazCevap Bu mesaja direkt link Gönderildi: 31 Ağustos 2006 saat 11:56
Arkadaş buranın bilgi platformu oldugunu unuttu sanırım

10 dklık telefon görüşmesi  yada 2 satırlık bilgiyi saklamak çok ayıp ve utanç werici şiddetle kınıyorum...........

Başa dön
men anorak Sürükle bırak
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesaj Ayarları Mesaj Ayarları   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı men anorak Alıntı  Cevap YazCevap Bu mesaja direkt link Gönderildi: 31 Ağustos 2006 saat 16:14

rumeysa_tugba maalesef bende sizin gibi 2 senedir bu konu hakkında mikro ile yazışmaktayım . Ama renk-beden konusu mikro v11 programlarının zayıf halkası .

Sipariş raporlarını düzgün alamıyorsunuz. (032160) Sipariş seviye analizi renk detayına göre yapamıyorsunuz. Bunu dile getirdiğinizde ise (Destek veya öneri olarak) takvime dahil edildi diye cevap alıyorsunuz. Maalesef renk beden detayında verim almanız çok zor.

Sipariş raporu alırken tanımladığınız tüm renkler raporda çıktığı için raporu tamamı benim firmamda 1000 (bin) sayfayı buluyor. Raporun tamamlanma süresini geçtim dedikki madem excele aktarabiliyoruz bu raporu bari tüm satırlarını stok kodu ve adı doldurunki bi en azında excel sıralama yapıp bu fazla satırlardan kurtulalım.. ama o da olmadı.

Renk bazında stok için seviye analizi yapamıyorsunuz (032510)

Bende cebit fuarını fırsat bilip oradaki yetkililere bu durumu anlatacaktım .

Murat Fırıncı - Istanbul
Men Anorak Tekstil
Başa dön
selimsa Sürükle bırak
Senior Member
Senior Member

Mesaj Ayarları Mesaj Ayarları   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı selimsa Alıntı  Cevap YazCevap Bu mesaja direkt link Gönderildi: 31 Ağustos 2006 saat 17:03

ama çok enteresan bi durum. yani dediğiniz gibi renk detaylı sipariş raporu almaya kalktığımız da ki benim her stoğumun ortalama 7 rengi var. sipariş alınan alınmayan bütün renkler çıkıyor. saatlerce beklemek yani. artı sipariş alımı yapıyorsun. eski tip sipariş dizaynında renk beden detaylı çıktı alıyorsun ama o da açıkçası berbat. yeni tip dizaynda bir umut var ama onda da evrak döküm prametrelerine renk beden detaylı seçenek koymuşlar ama çalışmıyor  ya bi an önce mikro yetkilileri konuya el atsa ii olacak yoksa bizim yöneticiler yeni proğramdan bahsediyorlar...ve bu da hem külfet hem de çok yorucu olacak benim için... lütfen plssss help...

Başa dön
Senior Member
Senior Member

Mesaj Ayarları Mesaj Ayarları   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı LuiSchiffer Alıntı  Cevap YazCevap Bu mesaja direkt link Gönderildi: 31 Ağustos 2006 saat 17:11
Aslen tarafından gönderildi rumeysa_tugba rumeysa_tugba yazdı:

Sayın LuiSchifferr

Bu üstü kapalı bir iş teklifi mi?
Başa dön
Groupie
Groupie

Mesaj Ayarları Mesaj Ayarları   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı rumeysa_tugba Alıntı  Cevap YazCevap Bu mesaja direkt link Gönderildi: 01 Eylül 2006 saat 11:03
Sevgili arkadaşım dördüncü mesajımı okumayı gözden kaçırdınız sanırım.
Başa dön
Senior Member
Senior Member

Mesaj Ayarları Mesaj Ayarları   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı LuiSchiffer Alıntı  Cevap YazCevap Bu mesaja direkt link Gönderildi: 01 Eylül 2006 saat 12:05
Ben de şunu anlamakta güçlük çekiyorum. Muadilleri diye bilinenlerden (ki muadil olduklarını düşünsem onlardan birini kullanırdım) daha ucuz olsa da, bir sürü para verip bir programa yatırım yaptınız. Eğitimler alındı, belki iş akışları uyarlandı vs.Kısaca, bir firma için, ilk kez bir program kullanmaya başlamak da, başka bir programdan geçiş yapmak da ciddi külfet ve buna katlandınız, iş yürüdü bir yerlere geldi. Şimdi sizin için önemli, gerekli ve hatta olmazsa olmaz bir ihtiyaç için, Mikro'ya başvurmak neden bu kadar zor geliyor? Bunca yatırımdan sonra, muhtemelen ücretli olacak servisin bedelini hesapladığınızı sanmıyorum, hele bu istek sizin için gerçekten gerekliyse. Bu durumda talebin gerçekleşmesini forumdan gelecek bir yanıta bağlamak bana mantıklı gelmiyor açıkçası. Her sorunun yanıtı da "26. parametreyi Evet yapın" gibi basit de olmayabilir.
Bir de malesef, "Tek durum bendeki durumdur" olayı var. Genel düşünmekten kaçıyoruz, ama Mikro bize özel değil, paket üretiyor. Sınırsız renk skalası tanıtma hakkımız var. Bizde sınırsız olmasın, 10 skala olsun (renklerden pek anlamam tekstil sektörüyle de pek yakın çalışmadım ama Temel renkler, Pastel Renkler, Toprak renkler vs s. gibi olsun, her biri de 15 kırılımlı olsun). Stoklarımız da bu değişik renk skalalarını kullanmış olalım. Alınan sipariş raporu almak istediğimizde (bedeni dikkate almadım, yalnızca renk olduğunda bile) 15x10=150 kolon renk kolonu olmak zorunda ki, gerekli hücrelere miktarlar yazılabilsin. Üzerine bir de taihtir, stok tanıtım kodlarıdır, sipariş evrak bilgileridir vs. koyun, alın size 200 kolonluk bir rapor. Program baştan raporu böyle hazırlamak zorunda, yoksa henüz incelemediği/dökmediği stoğun renk slakasını nereden bilecek? Ama genel olarak yaklaşım, "Bende tek skala var, niye bana göre dökmüyor?" oluyor. Anlatabildiğimi umarım.
Başa dön
EBRU Sürükle bırak
Yönetici
Yönetici

Mesaj Ayarları Mesaj Ayarları   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı EBRU Alıntı  Cevap YazCevap Bu mesaja direkt link Gönderildi: 01 Eylül 2006 saat 16:24

Merhaba Rumeysa Hanım;

Talep ettiğiniz işlem programlarımızda mevcttur

Örnek evrak dizaynına aşağıdaki linkden ulaşabilirsiniz

http://www.mye.com.tr/support/seminertakvim.asp adresinde yayınlanan bayi eğitim zaman ve konuları ile ilgili alanı takip ederek dizayn eğitimine katılmanızı öneririm

Kolay Gelsin

Başa dön
Groupie
Groupie

Mesaj Ayarları Mesaj Ayarları   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı rumeysa_tugba Alıntı  Cevap YazCevap Bu mesaja direkt link Gönderildi: 01 Eylül 2006 saat 16:30

Sayın LuiSchiffer

Ben rapordan bahsetmemiştim. Fatura dizaynında böle bisey yapılabiliyormu diye sormuştum.

Raporlamayla ilgili sorunumuz yok.Ffatura dizaynında yapılabiliyormu we yapılıyorsa nasıl

Teşekkür ederim
Başa dön
Senior Member
Senior Member

Mesaj Ayarları Mesaj Ayarları   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı LuiSchiffer Alıntı  Cevap YazCevap Bu mesaja direkt link Gönderildi: 03 Eylül 2006 saat 03:19
Ben de zaten o örneği size vermemiştim Sayın rumeysa_tugba. Genel anlamda renk-beden kullanımı hakkındaydı görüşlerim. Form örneğini Mikro'dan Ebru Hanım göndermiş zaten, siz dahil ilgilenenler inceler. Ben de kullanmayacağım halde, bu kadar zor olan tasarımın ne olduğu konusunda bilgi sahibi  olmak için şimdi indireceğim. Umarım işinize yarar.
Başa dön
Groupie
Groupie

Mesaj Ayarları Mesaj Ayarları   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı rumeysa_tugba Alıntı  Cevap YazCevap Bu mesaja direkt link Gönderildi: 04 Eylül 2006 saat 13:48

Merhaba Ebru hanım;

Öncelikle teşekkür ediyorum.

faturadaki her kalem yani her stogun altında o stogun rengini vermesi yerine stogun kodunun, isminin yanında seçilen renkleri getirmesi mümkünmü,Çünkü faturada çok kalem oldugu zaman aşagıda yazması düzensiz bir görünüm weriyor.Kısacası renkleri dinamik alan içerisinde stok miktarı yanında wermemiz mümkünmü acaba.

Şimdiden teşekkür ediyorum İyi Çalışmalar.

Başa dön
dantesnake Sürükle bırak
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesaj Ayarları Mesaj Ayarları   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı dantesnake Alıntı  Cevap YazCevap Bu mesaja direkt link Gönderildi: 23 Nisan 2020 saat 19:05
linkler ölü  gerçi 14 yıl felan olmuş ben hala aynı sorunu yaşıyorum 
Başa dön
MYERP Sürükle bırak
Senior Member
Senior Member

Mesaj Ayarları Mesaj Ayarları   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı MYERP Alıntı  Cevap YazCevap Bu mesaja direkt link Gönderildi: 24 Nisan 2020 saat 13:41
Müşterimde aktif kullanıyoruz
Başa dön
 Cevap Yaz Cevap Yaz
  Konuyu Paylaş   

Foruma Atla Forum Yetkileri Sürükle bırak

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.04
Copyright ©2001-2015 Web Wiz Ltd.

Bu sayfa 0,063 saniyede yüklenmiştir.