Forum Anasayfa Forum Anasayfa > Mikro Ürünleri ile ilgili Forumlar > ERP Programları
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS Besemesi - Siparişe bağlı iş emri sorunu
  SSS SSS  Forum Araması   Etkinlikler   Foruma Kayıt Olun Foruma Kayıt Olun  Giriş Giriş

Siparişe bağlı iş emri sorunu

Cevap Yaz Cevap Yaz
Yazar
  Başlık Arama Başlık Arama  Konu Ayarları Konu Ayarları
semaaa Sürükle bırak
Yeni Üye
Yeni Üye

Durum: Çevrimdışı
Mesaj Ayarları Mesaj Ayarları   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı semaaa Alıntı  Cevap YazCevap Bu mesaja direkt link Başlık: Siparişe bağlı iş emri sorunu
    Gönderildi: 02 Temmuz 2019 saat 17:21
siparişe bağlı iş emri açıyoruz, üretim yapıyoruz sonra satışcılar sipariş evrağından revize yapıyorlar, herhangi bi değişiklik, sipariş adeti vs... ilk açtiğim iş meri o siparişten düşüyor ve üretim de yapmış oldugum için sevk yaparken siparişe bağlı cagıramıyorum ,o iş emri siparisten neden düşer veya düştükten sonra ne yapmamız gerekir aynı siparişe bağlayabilir miyiz o iş emrini ? ayrıca planma kaynağı burda devreye girmiyor denedik olmadı Ouch

sema
Başa dön
MYERP Sürükle bırak
Senior Member
Senior Member

Mesaj Ayarları Mesaj Ayarları   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı MYERP Alıntı  Cevap YazCevap Bu mesaja direkt link Gönderildi: 02 Temmuz 2019 saat 18:54
Sürecinizde atladığınız bir nokta var. İşleyişinizi menü numaraları ile sıralı bir şekilde yazarsanız yardımcı olabilirim.
Bende müşterimde sipariş üzerinden iş emri oluşturarak devam ediyorum. Ve bir sorun yok.
Başa dön
Cenk Bilgisayar Sürükle bırak
Senior Member
Senior Member

Mesaj Ayarları Mesaj Ayarları   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Cenk Bilgisayar Alıntı  Cevap YazCevap Bu mesaja direkt link Gönderildi: 02 Temmuz 2019 saat 23:54
Normalde siparişe bağlı isemri olusturduktan sonra siparişi degistirmemelisiniz. Siz iş emrini oluşturup üretime verdikten sonra siparişi değiştiriyorsunuz. Buda sıkıntıya neden oluyor.
Tavsiye Edilen İşlemleri Uygulamadan Önce Yedek Almayı İhmal Etmeyiniz.

Cenk Bilgisayar - Tolga ÇİNKA
Başa dön
semaaa Sürükle bırak
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesaj Ayarları Mesaj Ayarları   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı semaaa Alıntı  Cevap YazCevap Bu mesaja direkt link Gönderildi: 03 Temmuz 2019 saat 10:11
önce satşcı arkadaşlar sipariş oluşturuyor ve ben sipariş bazında iş emri oluşturdan iş emri açıyorum.o iş emrinden üretim yapmaya başlıyorum.Sonra sipariş evrağında ürünün sipariş adeti değişiyor yada ek bi sipariş daha ekliyorlar satışcı arkadaslar, revize olunca ilk açtığım iş emri siparişten düşüyor ve ben sevk işi olduğunda o iş emrini siparişe bağlı irsaliye oluşturamıyorum düşmesinin sebebini bilmiyorum üretime başladığımız için iş emrini silemiyorum 
sema
Başa dön
MYERP Sürükle bırak
Senior Member
Senior Member

Mesaj Ayarları Mesaj Ayarları   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı MYERP Alıntı  Cevap YazCevap Bu mesaja direkt link Gönderildi: 03 Temmuz 2019 saat 11:14
1 - Oluşan siparişe bağlı iş emri oluşturduğunuzda siparişiniz onaylı mı? 
2 - Siparişten iş emri oluşturduğunuzda o siparişinize bağlı iş emri operasyonları planlanan miktar kadar oluştururlur.
3 - Siparişinizde miktar değişiyorsa Üretim Yönetimi \ Siparişten İş Emri Oluşturma menüsünden aynı siparişe ilave planlanan miktar ataması yaparak yeni iş emirleri oluşturabilmeniz gerekir.
4 - Onaylı siparişleri kullandığınızda miktarsal değişiklikler olmaz.
5 - Sisteminizde işleyiş açıkları varsa profesyonel destek almanız gerekebilir.

Tüm iş süreçlerini sil baştan program üzerinde incelediğimde sizin sisteminizle alakalı projelendirmede sorunlar olduğunu anlıyorum yazdıklarınızdan.

Başa dön
 Cevap Yaz Cevap Yaz
  Konuyu Paylaş   

Foruma Atla Forum Yetkileri Sürükle bırak

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.04
Copyright ©2001-2015 Web Wiz Ltd.

Bu sayfa 0,078 saniyede yüklenmiştir.