Forum Anasayfa Forum Anasayfa > Genel Tartışma Odaları > Diğer konular
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS Besemesi - Sql'de saat aralık saydırma işlemi hakkında
  SSS SSS  Forum Araması   Etkinlikler   Foruma Kayıt Olun Foruma Kayıt Olun  Giriş Giriş

Sql'de saat aralık saydırma işlemi hakkında

Cevap Yaz Cevap Yaz
Yazar
  Başlık Arama Başlık Arama  Konu Ayarları Konu Ayarları
Datasapiens Sürükle bırak
Yeni Üye
Yeni Üye

Durum: Çevrimdışı
Mesaj Ayarları Mesaj Ayarları   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Datasapiens Alıntı  Cevap YazCevap Bu mesaja direkt link Başlık: Sql'de saat aralık saydırma işlemi hakkında
    Gönderildi: 04 Mayıs 2020 saat 01:47
Herkese merhaba,

Elimde hisse senedi alım veya satım yapan müşteri listesi var. Burada çeşitli eşik değerleri kullanarak bu eşik değerlerine takılan müşterilere ulaşmak istiyorum. Misal aylık 200 haftalık 50 gnlük 25 ve saatlik de 10 ve üzeri işlem yapan müşterilere ulaşmak istiyorum 1 aylık periyotta.
Ben şubat 2020 için aylık 200 haftalık 50 ve günlük 25 üzeri işlem yapan müşterilere ulaşıyorum fakat saatlik 10 ve üeri işlem yapanlara ulaşamıyorum.
Yani bu senaryoyu kurgulayamadım. Şöyleki müşteri 13:14 de bir işlem yapmış ve 14:14 arasında 10 ve üzeri işlem yapmış ise bu kayıtları getirsin istiyorum. fakat buna ulaşamadım.
Senaryoya ait sql yazdığım senaryo aşağıda ama bu senaryo bana 1 saat içerisinde 10 ve üzeri işlem yapanları vermedi.
Şimdiden teşekkür ederim.

SELECT M1.MKY_MUS_MBB_NO,
E1.HIS_ORD_KAYIT_TARIHI,
E1.HIS_ORD_KAYIT_ZAMANI

FROM pods.MKY_TMUSTERI M1,
pods.HIS_THIS_GNX_EMIRLER E1,
pods.YTR_THESAP_HESAP,
pods.MBB_TMUSTERI
WHERE E1.HIS_ORD_YATIRIM_HESAPNO = pods.YTR_THESAP_HESAP.YTR_HHS_HESAPNO
AND pods.YTR_THESAP_HESAP.YTR_HHS_YATIRIM_HESAPNO = M1.MKY_MUS_KODU
AND pods.MBB_TMUSTERI.MBB_NO_GER = M1.MKY_MUS_MBB_NO
AND pods.YTR_THESAP_HESAP.YTR_HHS_DURUM = 'A'
AND M1.MKY_MUS_HSS_GST = 'E'
AND pods.MBB_TMUSTERI.MBB_MENSUP_KODU = 1
AND E1.HIS_ORD_KAYIT_TARIHI BETWEEN '03.02.2020' AND '28.02.2020'
AND E1.HIS_ORD_KAYIT_ZAMANI
BETWEEN '09:00:00' AND '18:00:00'

AND ( SELECT COUNT(*)
FROM PODS.HIS_THIS_GNX_EMIRLER E2
, PODS.MKY_TMUSTERI M2
, PODS.YTR_THESAP_HESAP
, PODS.MBB_TMUSTERI
WHERE M1.MKY_MUS_MBB_NO = M2.MKY_MUS_MBB_NO
AND YTR_HHS_YATIRIM_HESAPNO = M2.MKY_MUS_KODU
AND MBB_NO_GER = M2.MKY_MUS_MBB_NO
AND E2.HIS_ORD_YATIRIM_HESAPNO
= YTR_HHS_HESAPNO
AND YTR_HHS_DURUM = 'A'
AND M2.MKY_MUS_HSS_GST = 'E'
AND MBB_MENSUP_KODU = 1
AND E1.HIS_ORD_KAYIT_TARIHI = E2.HIS_ORD_KAYIT_TARIHI
AND E2.HIS_ORD_KAYIT_ZAMANI BETWEEN '09:00:00' AND '18:00:00'

AND TO_DATE(E2.HIS_ORD_KAYIT_TARIHI || ' ' ||E2.HIS_ORD_KAYIT_ZAMANI,'dd/mm/yyyy hh24:mi:ss') BETWEEN
TO_DATE(E1.HIS_ORD_KAYIT_TARIHI || ' ' ||E1.HIS_ORD_KAYIT_ZAMANI,'dd/mm/yyyy hh24:mi:ss') AND
TO_DATE(E1.HIS_ORD_KAYIT_TARIHI || ' ' ||E1.HIS_ORD_KAYIT_ZAMANI,'dd/mm/yyyy hh24:mi:ss') + 1/24

)
>= 10
;
Başa dön
Cenk Bilgisayar Sürükle bırak
Senior Member
Senior Member

Mesaj Ayarları Mesaj Ayarları   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Cenk Bilgisayar Alıntı  Cevap YazCevap Bu mesaja direkt link Gönderildi: 28 Mayıs 2020 saat 03:14
Senaryo ile ilgili bir sorum olacak. Saatlik sorgu saat başları için mi işleyecek yoksa diyelim ki 14:45-15:00 arası 6,  15:00-15:15 arası 6 işlem yapmış olsun bu durumda 1 saat içinde 12 işlem yapmış oluyor. ana saat dilimleri dahilinde 6 şar işlem yapmış oluyor. siz hangi senaryo için kurgulamaya çalıştınız. 

Bir ikinci husus. tek sorgu ile çekmek mümkün değil. 1 den fazla sorgu yazmalısınız.
Tavsiye Edilen İşlemleri Uygulamadan Önce Yedek Almayı İhmal Etmeyiniz.

Cenk Bilgisayar - Tolga ÇİNKA
Başa dön
stok_choose Sürükle bırak
Senior Member
Senior Member

Mesaj Ayarları Mesaj Ayarları   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı stok_choose Alıntı  Cevap YazCevap Bu mesaja direkt link Gönderildi: 29 Mayıs 2020 saat 13:05
Örnek Data olmadan bunu yapmak zor. Örnek datayı bir şekilde upload ederseniz bakılabilir.
Yavuz
info@doktormikro.com
Başa dön
 Cevap Yaz Cevap Yaz
  Konuyu Paylaş   

Foruma Atla Forum Yetkileri Sürükle bırak

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.04
Copyright ©2001-2015 Web Wiz Ltd.

Bu sayfa 0,047 saniyede yüklenmiştir.