Mikro Yazılımevi Web Siteniz
Forum Anasayfa Forum Anasayfa > Mikro Ürünleri ile ilgili Forumlar > v12.xx programları
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS Besemesi - Fatura dizayn
  SSS SSS  Forum Araması   Etkinlikler   Foruma Kayıt Olun Foruma Kayıt Olun  Giriş Giriş

Fatura dizayn

Cevap Yaz Cevap Yaz Sayfa  <123>
Yazar
  Başlık Arama Başlık Arama  Konu Ayarları Konu Ayarları
whoami Sürükle bırak
Yeni Üye
Yeni Üye

Durum: Çevrimdışı
Mesaj Ayarları Mesaj Ayarları   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı whoami Alıntı  Cevap YazCevap Bu mesaja direkt link Gönderildi: 15 Eylül 2009 saat 13:51
form tasarımı  bölümünde  Program  menüsü altındaki  dinamik  sorgu düzenle  kısmına 

Select sip_aciklama,sip_aciklama2 from SIPARISLER
where sip_recno=
(select sth_sip_recid_recno from STOK_HAREKETLERI where @DNO=sth_RECno)
Başa dön
kemalglt Sürükle bırak
Senior Member
Senior Member

Mesaj Ayarları Mesaj Ayarları   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı kemalglt Alıntı  Cevap YazCevap Bu mesaja direkt link Gönderildi: 15 Eylül 2009 saat 14:00
Denedim geliyor. Sorguyu tamamladıktan sonra Tasarım alanına basın, sağda verilerin olduğu yerde sorgunuzu ve içindekileri göreceksiniz. Yapmanız gereken yerlerine koymak.
Başa dön
cemfaoptik Sürükle bırak
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesaj Ayarları Mesaj Ayarları   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı cemfaoptik Alıntı  Cevap YazCevap Bu mesaja direkt link Gönderildi: 15 Eylül 2009 saat 14:11
çok teşekkür ederim ama sağda bulamıyorum bir türlü?
Başa dön
cemfaoptik Sürükle bırak
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesaj Ayarları Mesaj Ayarları   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı cemfaoptik Alıntı  Cevap YazCevap Bu mesaja direkt link Gönderildi: 15 Eylül 2009 saat 14:17
Dinamik sorgu alanları altında uldum fakat açıklamayı göstermiyor, neden olabilir acaba?
Başa dön
kemalglt Sürükle bırak
Senior Member
Senior Member

Mesaj Ayarları Mesaj Ayarları   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı kemalglt Alıntı  Cevap YazCevap Bu mesaja direkt link Gönderildi: 15 Eylül 2009 saat 14:56

Herşey aynı iken, neden gelmiyor yorumunu yapmak biraz zor, belkidesizin yapınızı incelemek gerek.

Başa dön
cemfaoptik Sürükle bırak
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesaj Ayarları Mesaj Ayarları   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı cemfaoptik Alıntı  Cevap YazCevap Bu mesaja direkt link Gönderildi: 15 Eylül 2009 saat 15:22
bu sorgu cümlesindeki Stok hareketleri ne için? ondan kayaklanabilir mi?
benim istediğim sadece .db SIPARISLER tablosundaki sip_aciklama ve sip_aciklama2 alanlarda yazanları almak.
Başa dön
kemalglt Sürükle bırak
Senior Member
Senior Member

Mesaj Ayarları Mesaj Ayarları   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı kemalglt Alıntı  Cevap YazCevap Bu mesaja direkt link Gönderildi: 15 Eylül 2009 saat 15:36
Aslen tarafından gönderildi whoami whoami yazdı:

form tasarımı  bölümünde  Program  menüsü altındaki  dinamik  sorgu düzenle  kısmına 

Select sip_aciklama,sip_aciklama2 from SIPARISLER
where sip_recno=
(select sth_sip_recid_recno from STOK_HAREKETLERI where @DNO=sth_RECno)

bunu yapmayı denediniz mi?
Başa dön
cemfaoptik Sürükle bırak
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesaj Ayarları Mesaj Ayarları   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı cemfaoptik Alıntı  Cevap YazCevap Bu mesaja direkt link Gönderildi: 15 Eylül 2009 saat 16:21
evet aslında olmuş ama dizayn ekranında göstermiyormuş. faturayı döküp denedim ve gözüküyor. süpersiniz çok teşekkür ederim.
birde bir faturada bir kaç sipariş dökebiliyoruz burada sipariş numaraları alt kısımda hepsi alt altta çıksın istiyorum fakat her kalem altında sipariş numarasını gösteriyor. onu nasıl düzeltebilirim bilginiz var mı?
bu arada tekrar teşekkürler.
Başa dön
cemfaoptik Sürükle bırak
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesaj Ayarları Mesaj Ayarları   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı cemfaoptik Alıntı  Cevap YazCevap Bu mesaja direkt link Gönderildi: 15 Eylül 2009 saat 16:35
evet bunuda buldum altta hepsini bir yerde yazdırabiliyorum ama yanyana, alt alta nasıl yazdırılıyor daha bulabilmiş değilim.
Başa dön
cemfaoptik Sürükle bırak
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesaj Ayarları Mesaj Ayarları   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı cemfaoptik Alıntı  Cevap YazCevap Bu mesaja direkt link Gönderildi: 15 Eylül 2009 saat 16:52
biraz kurcalayarak bunuda buldum sayılır.
arkadaşlar teşekkürler...
Başa dön
kanarya38 Sürükle bırak
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesaj Ayarları Mesaj Ayarları   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı kanarya38 Alıntı  Cevap YazCevap Bu mesaja direkt link Gönderildi: 15 Eylül 2009 saat 16:55
cemfa azımle ısı hallettın tebrıkler...
HaLiT ZiYa ÖzAkKaŞ
Başa dön
cemfaoptik Sürükle bırak
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesaj Ayarları Mesaj Ayarları   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı cemfaoptik Alıntı  Cevap YazCevap Bu mesaja direkt link Gönderildi: 15 Eylül 2009 saat 21:09
kanarya38 takıldığım bi iki nokta daha var.valla bunada yardımcı olabilirseniz çok sevinirim. :)
mesela bir faturada yukarıda bahsettiğim gibi birkaç sipariş birden dökebiliyorum ve tabiki her siparişin bir açıklaması var. azönce bir tane faturada iki sipariş dökmeyi denedim ve bana ancak ikinci kalemdeki siparişin açıklamasını verdi, birinci kalemdeki yok. kaç kalem sipariş varsa her kalem siparişin açıklamasını gösterme imkanı var mı?
ve birde yeni tip formda fatura ekranında dökerken her zaman baskı önizlemeyi açmak zorundamı onu kaldıramıyor muyuz?
Başa dön
cemfaoptik Sürükle bırak
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesaj Ayarları Mesaj Ayarları   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı cemfaoptik Alıntı  Cevap YazCevap Bu mesaja direkt link Gönderildi: 16 Eylül 2009 saat 10:49

merhabalar, her kalem altında sipariş açıklama işlemini hallettim fakat şu yazdırırken önizleme ekranı her seferinde açılıyor onu nasıl kaldırabilirim? bu çok gereksiz, devamlı ardarda faturalı kesildiği vakit zaman kaybı oluyor.

Başa dön
cemfaoptik Sürükle bırak
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesaj Ayarları Mesaj Ayarları   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı cemfaoptik Alıntı  Cevap YazCevap Bu mesaja direkt link Gönderildi: 16 Eylül 2009 saat 15:08
arkadaşlar, yeni tip fatura yazdırırken önizleme ekranı her seferinde açılıyor onu nasıl kaldırabilirim? lütfen yardımcı olabilir misiniz?
Başa dön
whoami Sürükle bırak
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesaj Ayarları Mesaj Ayarları   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı whoami Alıntı  Cevap YazCevap Bu mesaja direkt link Gönderildi: 16 Eylül 2009 saat 15:26
Evrak döküm parametreleri (091450)/30.Yeni tip evrak  dökümünde varsayılan ortam =Printer
Başa dön
cemfaoptik Sürükle bırak
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesaj Ayarları Mesaj Ayarları   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı cemfaoptik Alıntı  Cevap YazCevap Bu mesaja direkt link Gönderildi: 16 Eylül 2009 saat 15:34
bunun mikrokur tarafında olabileceği aklıma gelmemişti.
çok teşekkür ederim whoami.
Başa dön
saylihop Sürükle bırak
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesaj Ayarları Mesaj Ayarları   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı saylihop Alıntı  Cevap YazCevap Bu mesaja direkt link Gönderildi: 17 Eylül 2009 saat 10:32

arkadaşlar eski tip fatura formatı varsa elinizde gönderirseniz sevinirim

Su-Sa Doğal Gaz Mühendislik Taahhüt Ltd.Şti.
Başa dön
kemalglt Sürükle bırak
Senior Member
Senior Member

Mesaj Ayarları Mesaj Ayarları   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı kemalglt Alıntı  Cevap YazCevap Bu mesaja direkt link Gönderildi: 17 Eylül 2009 saat 10:49
Buradaki linkin içinde o da var.
Başa dön
saylihop Sürükle bırak
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesaj Ayarları Mesaj Ayarları   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı saylihop Alıntı  Cevap YazCevap Bu mesaja direkt link Gönderildi: 17 Eylül 2009 saat 21:19
kemal bey sayfada sorun var sanırım link açılmıyor tekrar gönderirmisiniz
Su-Sa Doğal Gaz Mühendislik Taahhüt Ltd.Şti.
Başa dön
kemalglt Sürükle bırak
Senior Member
Senior Member

Mesaj Ayarları Mesaj Ayarları   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı kemalglt Alıntı  Cevap YazCevap Bu mesaja direkt link Gönderildi: 17 Eylül 2009 saat 23:12
Başa dön
 Cevap Yaz Cevap Yaz Sayfa  <123>
  Konuyu Paylaş   

Foruma Atla Forum Yetkileri Sürükle bırak

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.04
Copyright ©2001-2015 Web Wiz Ltd.

Bu sayfa 0,078 saniyede yüklenmiştir.