Mikro Yazılım Homepage
Forum Home Forum Home > Mikro Ürünleri ile ilgili Forumlar > v12.xx programları
  New Posts New Posts RSS Feed - Mikro programı seçmek hata mıydı?
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Mikro programı seçmek hata mıydı?

Post Reply Post Reply
Author
Yeni Üye
Yeni Üye

Status: Offline
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote cemce Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Mikro programı seçmek hata mıydı?
    Posted: 12 Şubat 2007 at 23:51
galiba bir hata yapıp yeni yılda mikroya geçtik.  18 senedir  bu işi yapıyorum  hiç bu kadar ugraştıran bir program daha görmedim... menuden başka bir şey yok programda...  bu kadar menuye bogulmuş bir program içinde  boğuluyoruz. mik büro programın adı ama  bir muhasebe bürosu için  yapılacak en son program...  bir firmanın her şeyi çalışması için  programın  1000 tane olan menusu gezmek  gerekiyor....  hadi gezdin ve kaza ile buldun  bir sonraki firmada  girdigin yeri unutuyorsun tekrar baştan.. sonra menu numarası ile çözüm buldum....  smmm etegresi ssk entegresi e beyan entegresi  ugraşıp duruyorsun. sonra   veri tabanı  tanımla ssk tanımla işçi tanımla işçi parimetresi tanımla.  işçi entegrasyonları tanımla bir muhasebe bürosu ne kadar ugraşması gerekmiyorsa bu programda ugraştırcak her şey var...  mikro satın aldıgımız bayii arıyoruz zahmet edip dönmüyorlar mikro destegi arıyoruz daha programı bile bilmiyorlar. inanın kullandığım günden beri  herhalde bu forum olmasaydı   galiba çoktan  kaldırmıştım bu programı...  bu ay geçti   geri dönemiyoruz  ama sanırsam  mikrodan nefret etmeye başladım  ben bu programı destek  kısmı kuvvetli diye seçmiştim ama sıfırmış.  öfkeyle kalkmak  istemiyorum ama sanırsam öfkesizde olamayacak..çok sıkıldım bu programdan.. muhasebe bürolarına hakarettir...  bu program... her firmaya muhasebe tanımı yapıyoruz ....

cem çetin  smmm
Back to Top
zanyat View Drop Down
Yeni Üye
Yeni Üye

Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote zanyat Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Şubat 2007 at 00:05
Tongue bu kadar nefret etmenize gerek yok. Mutlaka orta bir yol bulunur.
Bahsettiğiniz sorunların çoğunun cevabı var. Ama bunun için öncelikle ön yargılı olmayacaksınız. ön yargıyı bir kenara iterseniz size elimizden geleni yardımı yaparız..
Back to Top
tatlıcadı35 View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote tatlıcadı35 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Şubat 2007 at 00:08

sayın cem bey programın bir hatası yok programı aldığınız bayii ya yetersiz ya da sizle ilgilenmemiş benim tavsiyem bayii değiştirin programı suçlamayın mikro süper bişi...

Back to Top
aytekank View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote aytekank Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Şubat 2007 at 00:09
bende zanyat'a katılıyorum kesinlikle ön yargılı davranıyorsunuz.

ve ayrıca bayinizle iletişime girerseniz size kesinlikle yardımcı olacaklardır.
Back to Top
dokuz_otuken View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dokuz_otuken Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Şubat 2007 at 01:24

18 yıllık alışkanlığı 1 ayda atmak pek de kolay olmasa gerek. 

Malesef insanoğlunun öğrenme şekli bilgisayarın harddiskine veri kopyalamaya pek benzemiyor. Öğrenmek zaman, yetenek, araştırma ve alışkanlık kazanma gibi birçok faktörün etkisiyle gerçekleşiyor. Tabi bunun yanında seçtiğimiz öğrenme adresleri yada öğrenmek adına sorulan soruların şeklini ve üslubunu iyi tespit etmiş olmamız gerekir.  Siz, bu faktörlerin etkisini yeterince yaşadığınızı düşünüyor musunuz ? Ben 1-2 ayda Mikburoyu çok rahat kullanabilecek hale geleceğimi düşünmüyorum. Zaten böyle bişey olsa o zaman programın kalitesini bir defa daha gözden geçirirdim. Hedef, iki yemiye fişi girip bi mizan çıkartma mantığında kısa tutuluyorsa menü sayısının sizce çok bulunmasına hak verirdim. Fakat programı öğrenmiş ve rahat kullanabilir konuma gelmiş meslektaşlarınızın [email protected] ' ye programa şu menüyü de ekleyebilir misiniz diye mail attıklarından hiç şüphem yok. (ki forumda da nice örnekleri var)

Mikro, destek konusunda söylediğiniz gibi kuvvetlidir; şüpheniz olmasın. Çok örnek yaşadım, iyi biliyorum. Zannediyorumki siz, takıldığınız yerde bilgi edinmek amacıyla soru sormaktan ziyade, alışkanlıklarınızın neden burada da hiç bir değişiklik olmadan devam etmediğini sorguladınız... Bundan vazgeçin ve sakin sakin programı tanımaya çalışın. Öyle yılların tecrübe ve bilgi birikimiyle yazılmış ve o kadar meslaktaşınızın severek faydalandığı bir programı (hatta yazılımevini) 1 aylık bi inceleme sonucu kötülemeniz pek iyi niyetli ve doğru bir davranış biçimi değil. 

Üslübunuzu düzeltip, iyi niyetinizi ortaya koyun ve öğrenme adına istediğiniz kadar soru sorun; ister foruma, ister [email protected] 'ye.(ama sadece öğrenmek için olsun dalaşmak için değil...) Emin olun çok şeyi farkedecek, programdan beklemediğiniz kadar tat alacaksınız. 

Back to Top
SerMur View Drop Down
Yeni Üye
Yeni Üye

Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote SerMur Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Mart 2007 at 11:33
arkadaşım, 18 senelik sürekli veya 1-2 farklı proğramda alışkanlıklarını birden bire farklı bir biçimde sunulan micro ya geçiş yapmak, micro değilde farklı bir proğramda olsa insan alışkanlıkları gibi görmek ister, ama öyle değil, eminim kullandıkça alışacaksın
Back to Top
gogua View Drop Down
Groupie
Groupie

Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote gogua Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Mart 2007 at 13:04

Program değiştirmenin ne kadar zor olduğunu hepimiz çok iyi biliriz. bunun için biraz sabır gerekli mikro bayilerini bu kadar bilgisiz saymayalım. gerekli olan tekşey anlayış ve sabırdır. 2 ay sonra bu söyledikleriniz için pişman olabilirsiniz. programı öğrendikçe eskisinden çok daha iyi olduğunu anlayacaksınız. sabır..... 

Hayat paylaştıkça güzel
Back to Top
dinazor View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dinazor Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Mart 2007 at 13:32
mıkro programını secmek hata olamaz.sızın sıkıntınız anladıgım kadarı ıle yeterlı egıtım ve destek almadıgınız dan kaynaklanıyor.baska bır programdan x programa gecsenız bıle ısın hammalıgı dedıgımız bolumler vardır yanı sırket tanımlama o sırketın bılgılerını gırme hesap planını olsturma gıbı v.s. seyler bunlar yorucu ve sıkıcıdır bunları astıktan sonra rahatlıyacaksınız.sızın ıyı bır destek almanız gerekıyor.bunu sıze programı satan bayının vermesı gereklı program fıatının ıcınde egıtım ve destek ucretıde vardır.kac saat olcagıda mıkro tarafından belırtılmıstır.bu hakkınızı sonuna kadar kullanmanız gereklı .ısın hammallık bolumunde sıkılmadan ıse devem etmenız gerekır.
MİKRO YAZILIM MERSİN
Back to Top
Techcomtr View Drop Down
Yeni Üye
Yeni Üye

Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Techcomtr Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Mart 2007 at 20:52
Cem bey Merhaba

Kullanmış olduğunuz Mikbüro programı şuan ki piyasanın en iyi muhasebe paket programlarının en iyisidir.Birincisi sanırım siz daha önce dos tabanlı bir program kullanıyordunuz.Şim kullanmakta olduğunuz Mikbüro programı ise Windows tabanlı.Teknik olarak konuşucam ama siz programdan nedkadar çok şey isterseniz bunun için ilk kurulumdan sonra okadar bilgi girmeniz gerekiyor.Ayrıca v12 mikbüro programında girilen kayıtların birçoğunu başka firma veritabanına aktarabilme özelliği var.Bu özelliğimizi aynı verileri girmemek için kullanabilirsiniz.Ayrıca konsalide işlem menüsündende aynı andan birçok firmanın raporlamasını tek seferde veya personel puantlajşarını tek seferde yapabilirsiniz.

Bence sizin sıkıntınızın tek kaynağı bayinizin yeteri kadar eğitim ve destek vermemesinden kaynaklanıyor.
TEKKOM BİLİŞİM
Email
http://www.techcomtr.com
Tolga SÜRENSOY
Back to Top
ceceyp_ceceyp View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ceceyp_ceceyp Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Mart 2007 at 21:39
iyi çalışmalar,

mikro yazılımevi olarak yapılan çalışmalarından dolayı saygılarımı sunuyorum. bu tür program çalışma mantığı ve işleyiş sismi hakkında talepler ve istekleri değerlendirildiğinde kişisel olarak bir muhasebe bürosunda yapılması gereken ne varsa hepsini alabilirsiniz. bunun için şöyle netlik kazandırma şansımız var. id noları vardır. aslında diğer programlarda olmayan en güzel özelliği kısayol tuşlarının farklı şekilde kullanılmalarıdır. bu konu ile ilgili bayilere düşen eğitim programın eğitimden çok programın kolay kullanımıdır. bu noktada kişiler zaten sistemin işleyişini biliyorlar. işleyiş sistemine uygun eğitim planında sorun teşkil edecek bir nokta göremiyorum. bu noktada gerçekten bayilere büyük sorumluluklar düşüyor.

kolay gelsin.
Kazandığında Paylaşmıyorsan Kaybettiğinde de Paylaşamazsın

Kurumsal Teknik Bilgisayar ve Danışmanlık Hiz.San.Tic.Ltd.Şti.

email : [email protected] Tel: 02623213495

fax: 02623223400
Back to Top
 Post Reply Post Reply

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 12.06
Copyright ©2001-2023 Web Wiz Ltd.

This page was generated in 0.500 seconds.