Forum Anasayfa Forum Anasayfa > Mikro Ürünleri ile ilgili Forumlar > v14.xx programları
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS Besemesi - Yedek alma problemi
  SSS SSS  Forum Araması   Etkinlikler   Foruma Kayıt Olun Foruma Kayıt Olun  Giriş Giriş

Yedek alma problemi

Cevap Yaz Cevap Yaz Sayfa  12>
Yazar
  Başlık Arama Başlık Arama  Konu Ayarları Konu Ayarları
saraymutfak Sürükle bırak
Yeni Üye
Yeni Üye

Durum: Çevrimdışı
Mesaj Ayarları Mesaj Ayarları   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı saraymutfak Alıntı  Cevap YazCevap Bu mesaja direkt link Başlık: Yedek alma problemi
    Gönderildi: 10 Temmuz 2009 saat 16:50
Db yedek'den yedek alırken aşağıdaki hatayı veriyor.
Sql sunucusu durdurulamadı erişilemiyor yada yetkiniz yok

Sql i durduruyorum bu seferde program çalışmıyor,daha önceki versiyonlarda kolaylıkla yedek alınabiliyordu problemin çözümü için yardımlarınızı bekliyorum.
Saray
Başa dön
tatlıcadı35 Sürükle bırak
Senior Member
Senior Member

Mesaj Ayarları Mesaj Ayarları   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı tatlıcadı35 Alıntı  Cevap YazCevap Bu mesaja direkt link Gönderildi: 10 Temmuz 2009 saat 19:44
slm ana pc de sql mauel durdurup yedek alabilirsin sonra tekrar sql çalıştır.
Başa dön
saraymutfak Sürükle bırak
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesaj Ayarları Mesaj Ayarları   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı saraymutfak Alıntı  Cevap YazCevap Bu mesaja direkt link Gönderildi: 11 Temmuz 2009 saat 09:16
İlginiz için teşekkür ederim.
Ana makina zaten kullandığım bilgisayar terminal yok yani tek kullanıcı,sql'i manuel durdurduğum zaman program çalışmıyor.

Saray
Başa dön
kemalglt Sürükle bırak
Senior Member
Senior Member

Mesaj Ayarları Mesaj Ayarları   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı kemalglt Alıntı  Cevap YazCevap Bu mesaja direkt link Gönderildi: 11 Temmuz 2009 saat 13:16
Programa girin, sonra sql i durdurup deneyin?
Başa dön
destek Sürükle bırak
Senior Member
Senior Member

Mesaj Ayarları Mesaj Ayarları   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı destek Alıntı  Cevap YazCevap Bu mesaja direkt link Gönderildi: 11 Temmuz 2009 saat 13:17

Eğer SQL i durdurup yedek alacaksanız, log larda sorun olmaması için ilk önce ana bilgisayarı yeniden başlatınız. SQL servisini durdurunuz datayı kopyalayınız. SQL Servisinin yeniden başlattıktan sonra programa giriniz.

Db yedek teki sorun ise, SQL servisini Network servis yerine Local system veya Local Service olarak çalıştırılarak çözülebilir. Tabiki kullandığınız işletim sisteminden kaynaklanan bir sorun varsa bu işe yaramayabilir. O zaman SQL durdurarak yedek alabilirsiniz.

Başa dön
omerbicici Sürükle bırak
Senior Member
Senior Member

Mesaj Ayarları Mesaj Ayarları   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı omerbicici Alıntı  Cevap YazCevap Bu mesaja direkt link Gönderildi: 13 Temmuz 2009 saat 18:06

Sql sunucusu durdurulamadı erişilemiyor yada yetkiniz yok  hatası SQL SERVER AGENT i durduramamasından oluyo SQL Server Manegement gir SQL SERVER Agent'i durdur mikroya gir yedeğini aldır ben bu sekilde yapıyorum.. Destek teki arkadasın söylediği sekilde yedek alınması daha mantıklı ama veri tabanı altındaki gecici dosyaları temizleme işini mikro dbyedekle yaptırmamızda iyi oluyo yoksa log dosyaları şişiyor..

ÖMER BİÇİCİ
Başa dön
Tayron Sürükle bırak
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesaj Ayarları Mesaj Ayarları   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Tayron Alıntı  Cevap YazCevap Bu mesaja direkt link Gönderildi: 18 Temmuz 2009 saat 10:59
Aslen tarafından gönderildi destek destek yazdı:

Eğer SQL i durdurup yedek alacaksanız, log larda sorun olmaması için ilk önce ana bilgisayarı yeniden başlatınız. SQL servisini durdurunuz datayı kopyalayınız. SQL Servisinin yeniden başlattıktan sonra programa giriniz.

Db yedek teki sorun ise, SQL servisini Network servis yerine Local system veya Local Service olarak çalıştırılarak çözülebilir. Tabiki kullandığınız işletim sisteminden kaynaklanan bir sorun varsa bu işe yaramayabilir. O zaman SQL durdurarak yedek alabilirsiniz

teşekkürler mesajınız için, aynı hatayı bende alıyordum, network servis yerine local system'i seçtim ve yedeği sorunsuzca aldı, bu yol işe yarıyor arkadaşlar bilginize,

yanlız bir şey sormak istiyorum, ben ürünleri stoğa girerken bazılarının resimlerini scanner ile taratarak ekleme yapmıştım, database'in boyutu sıkışık halde 41,6mb acaba bu resimleri felanda almışmıdır yedekleme esnasında? teşekkürler

Saygılar
www.tayron.com.tr ... bilişim adına herşey
Başa dön
kemalglt Sürükle bırak
Senior Member
Senior Member

Mesaj Ayarları Mesaj Ayarları   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı kemalglt Alıntı  Cevap YazCevap Bu mesaja direkt link Gönderildi: 19 Temmuz 2009 saat 13:54
Resimler başka klasörde olur, database içinde resim tutulmaz.
Başa dön
Tayron Sürükle bırak
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesaj Ayarları Mesaj Ayarları   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Tayron Alıntı  Cevap YazCevap Bu mesaja direkt link Gönderildi: 20 Temmuz 2009 saat 10:28

hmm, kemal bey peki resimleri yedeklemek için hangi klasöre bakmamız lazım? c:\mikro\ içine baktım ama göremedim

Başa dön
kemalglt Sürükle bırak
Senior Member
Senior Member

Mesaj Ayarları Mesaj Ayarları   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı kemalglt Alıntı  Cevap YazCevap Bu mesaja direkt link Gönderildi: 21 Temmuz 2009 saat 01:25
Resimleri koyduğunuz klasörü yedeklemeniz yeterli, ancak hangi klasöre koyduğunuzu bilemeyiz.

Mikro programı ile, resimleri koyduğunuz klasörün bir ilgisi yok. O nedenle kendi pc nizin içinde aramalısınız.
Başa dön
Tayron Sürükle bırak
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesaj Ayarları Mesaj Ayarları   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Tayron Alıntı  Cevap YazCevap Bu mesaja direkt link Gönderildi: 21 Temmuz 2009 saat 13:08

merhaba, resimleri ürünleri stoğa eklerken ürün resimlerini taratarak eklemiştim, ama o kadar bakmama rağmen resimler nerede bulamadım, kendi klasöründe veya belgelerimdeki  taramalarımda yoklar

Başa dön
kemalglt Sürükle bırak
Senior Member
Senior Member

Mesaj Ayarları Mesaj Ayarları   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı kemalglt Alıntı  Cevap YazCevap Bu mesaja direkt link Gönderildi: 21 Temmuz 2009 saat 13:19
Windows Explorer ın arama özelliği ile resimlerinizin yerini bulabilirsiniz.
Başa dön
tatlıcadı35 Sürükle bırak
Senior Member
Senior Member

Mesaj Ayarları Mesaj Ayarları   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı tatlıcadı35 Alıntı  Cevap YazCevap Bu mesaja direkt link Gönderildi: 25 Temmuz 2009 saat 00:52
Aslen tarafından gönderildi saraymutfak saraymutfak yazdı:

İlginiz için teşekkür ederim.
Ana makina zaten kullandığım bilgisayar terminal yok yani tek kullanıcı,sql'i manuel durdurduğum zaman program çalışmıyor.

evet program çalışmayacak zaten sen gidip c ya da de nerde yüklü ise (c:\mikro\v12xx) ordan o klasörü kopyalamak süretiyle yapacaksın ben bunu kastetmiştim daha sonra da sql çalıştırıp programını kullanacaksın. kolay gelsin

Başa dön
MuratSakarya Sürükle bırak
Yönetici
Yönetici

Mesaj Ayarları Mesaj Ayarları   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı MuratSakarya Alıntı  Cevap YazCevap Bu mesaja direkt link Gönderildi: 28 Temmuz 2009 saat 15:47
v14'de SQL'i durdurmadan yedek almak mümkündür. Yedekleme penceresindeki son sekmeyi inceleyiniz.
Başa dön
veyselveysel Sürükle bırak
Groupie
Groupie

Mesaj Ayarları Mesaj Ayarları   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı veyselveysel Alıntı  Cevap YazCevap Bu mesaja direkt link Gönderildi: 04 Ağustos 2009 saat 19:50
local system yap tamam dır arkadaşı söylediği gibi.sorun yok.başa bi ayar da yok.tabi sql2005 için söylüyorum.

server configiration manager aç
sql server çift tıkla
local system i seç okeyle.

SATA BİLİŞİM TEKNO.İLET.SİS.İTH.İHR.TUR.TİC.LTD.ŞTİ.   
Başa dön
ceceyp_ceceyp Sürükle bırak
Senior Member
Senior Member

Mesaj Ayarları Mesaj Ayarları   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı ceceyp_ceceyp Alıntı  Cevap YazCevap Bu mesaja direkt link Gönderildi: 05 Ağustos 2009 saat 23:51
iyi çalışmalar,

sql2005'te sqlbrowser'ı durdurup tekrar denermisiniz. ?

kolay gelsin.
Kazandığında Paylaşmıyorsan Kaybettiğinde de Paylaşamazsın

Kurumsal Teknik Bilgisayar ve Danışmanlık Hiz.San.Tic.Ltd.Şti.

email : murat.tazegul@kurumsalteknik.com Tel: 02623213495

fax: 02623223400
Başa dön
tanerbilkay Sürükle bırak
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesaj Ayarları Mesaj Ayarları   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı tanerbilkay Alıntı  Cevap YazCevap Bu mesaja direkt link Gönderildi: 15 Ekim 2009 saat 13:36

db yedek kısmından almayı denesek yada bi çözümü var ise nasııl? olabilir

Başa dön
Yalçın HIZLI Sürükle bırak
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesaj Ayarları Mesaj Ayarları   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Yalçın HIZLI Alıntı  Cevap YazCevap Bu mesaja direkt link Gönderildi: 01 Nisan 2010 saat 17:01
Aslen tarafından gönderildi veyselveysel veyselveysel yazdı:

local system yap tamam dır arkadaşı söylediği gibi.sorun yok.başa bi ayar da yok.tabi sql2005 için söylüyorum.

server configiration manager aç
sql server çift tıkla
local system i seç okeyle.

BEN YAPTIM OLDU. TEŞEKKÜRLER.

Başa dön
leeryanamylee1 Sürükle bırak
Senior Member
Senior Member

Mesaj Ayarları Mesaj Ayarları   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı leeryanamylee1 Alıntı  Cevap YazCevap Bu mesaja direkt link Gönderildi: 02 Nisan 2010 saat 10:12
yedekleme genelde problemdir sql2005 express için dış ortamlardan yararlan rarlama yapabilecek bi bat dosyası yaz yeterli gelir

net stop msdtc
    net stop sqlserveragent
    net stop mssqlserver
    net stop SQLAGENT$SQL2005
    net stop MSSQL$SQL2005
RAR A -R -MS*.EXE -AG_(YYYY-MM-DD) D:\Mikroyedekleri\ D:\Mikro\v12xx\
net start msdtc
    net start sqlserveragent
    net start mssqlserver
    net start SQLAGENT$SQL2005
    net start MSSQL$SQL2005
txt den bat formatına geçir sonra bunu mikroya menü ekle diyerek eklerssin çok fazla yer tutmaz ama istersen biraz oynama ile 15 günde bir eski kaydı sildirebilirsin ama tavsiye etmem
Başa dön
leeryanamylee1 Sürükle bırak
Senior Member
Senior Member

Mesaj Ayarları Mesaj Ayarları   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı leeryanamylee1 Alıntı  Cevap YazCevap Bu mesaja direkt link Gönderildi: 02 Nisan 2010 saat 10:13
bu bat dosyasının bulundugu yere rarlama yapabilmesi için program files içindeki rar.exe yi kopyalaman lazım
Başa dön
 Cevap Yaz Cevap Yaz Sayfa  12>
  Konuyu Paylaş   

Foruma Atla Forum Yetkileri Sürükle bırak

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.04
Copyright ©2001-2015 Web Wiz Ltd.

Bu sayfa 0,094 saniyede yüklenmiştir.