Forum Anasayfa Forum Anasayfa > Mikro Ürünleri ile ilgili Forumlar > v12.xx programları
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS Besemesi - Yorum ekranı(091750)'nda sorguyu nasıl kullanırım?
  SSS SSS  Forum Araması   Etkinlikler   Foruma Kayıt Olun Foruma Kayıt Olun  Giriş Giriş

Yorum ekranı(091750)'nda sorguyu nasıl kullanırım?

Cevap Yaz Cevap Yaz
Yazar
  Başlık Arama Başlık Arama  Konu Ayarları Konu Ayarları
ema Sürükle bırak
Senior Member
Senior Member

Durum: Çevrimdışı
Mesaj Ayarları Mesaj Ayarları   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı ema Alıntı  Cevap YazCevap Bu mesaja direkt link Başlık: Yorum ekranı(091750)'nda sorguyu nasıl kullanırım?
    Gönderildi: 02 Mayıs 2008 saat 14:26
Merhaba arkadaşlar

Mikrokur/Yorum Ekranı (091750)'da sorgu kullanan var ise bir örnek verebilirmi?
Yada nasıl kullanıldığını bilen var ise anlatabilirse sevinirim.
Burada merak ettiğim mikroda üzerinde bulunduğumuz stok kartı veya cari ile nasıl bağlantı kuruyor ?

Başa dön
ema Sürükle bırak
Senior Member
Senior Member

Mesaj Ayarları Mesaj Ayarları   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı ema Alıntı  Cevap YazCevap Bu mesaja direkt link Gönderildi: 02 Mayıs 2008 saat 15:26
Arkadaşlar benim yapmak istediğim aslında siparişi durdurulmak istenen ürünlerin stok kartlarına siparişi durdurulsun bilgisi girilsin ve siparişi durdurulan stok hakkında kullanıcıya bu bilgiyi gösterebilmekdi.

Stok kartına siparişi durdurulsun deyip Mikrokur/Pozisyon bayrakları parametreleri (092730)
bölümünde "Geçerli" yaparsanız program hakkaten o stok kartına sipariş girilmesini engelliyor.
Ama ticarette öyle kuralsızlıklar var ki. Bu seferde arkadaşlar tamam sipariş durdurulsun dedik
ama illa sipariş vereceksin bundan derlerse ne yaparız? Bizi sipariş durdurulduğunda uyarması yeterli deyince aklıma "Mikrokur/Yorum Ekranı (091750)" bölümünde bu bilgiyi ekrana göstermek geldi. Burada "Veri Alanı Ekle" bölümünden istediğim bilgiyi buldum ve çalıştırdım.

Sorun bitti mi?  Hayır Bu seferde arkadaşlar "eee her stokta siparişi durduruldumu durdurulmadımı gösteriyor sadece siparişi durdurulanlar için bilgi göstersin deyince Bende bir üstteki konuyu açtım . Acaba sorgu ile çözebilirmiyim diye.

Sonunda mikro desteği arayıp bilgi aldım . Arkadaşlar bir örnek gösterince bende sorunumu tam istenilen şekilde çözdüm ve bu sorunları bitmeyen arkadaşlardan bir süreliğine kurtuldum :D
(Ne bu kullanıcılardan çektiğimiz :) )

Aşağıdaki sorguda eğer siparişi durduruldu ise siparişin durdurulduğu bilgisi ekrana geliyor ama sipariş durdurulmadı ise boş mesaj döndüğü için ekrana hiç bir bilgi gelmiyor. :D

Teşekkürler Mikro Ekibine . Böyle bir ortam sağlayabildikleri için.

SELECT
CASE WHEN sto_siparis_dursun=1 THEN 'SİPARİŞ DURSUN'
          ELSE ' '
END
FROM STOKLAR where  sto_kod='#1#'

Not: Burdaki '#1#' stok kodunu ifade ediyor.
Tiyo : Sorguyu yazarken farkettim burda sağ fare tuşu ile TABLE'daki sahaları seçebiliyorsunuz.

Not2: Bu arada bazen kullanıcıların karşılaştıkları problemler sonucunda programa bu emeği veren  arkadaşlara saygı göstermeden söylenmelerini haksız buluyorum. Bizde zaman zaman problemlerle karşılaşıyoruz fakat sorunumuzu Mikro'ya anlatmaya çalışıyoruz onlarda çözmeye çalışıyor. Eğer paylaşırsak sorunlarımızıda çözer daha iyi programların ortaya çıkmasına katkıda bulunuruz.

Benim bu kadar detaylı yazmamın sebebi aynı sorunu yaşayabilecek arkadaşlara bir çözüm de bizden olsun ki belki Allah razı olsun diyen çıkar :D. İyi çalışmalar.

Başa dön
tatlıcadı35 Sürükle bırak
Senior Member
Senior Member

Mesaj Ayarları Mesaj Ayarları   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı tatlıcadı35 Alıntı  Cevap YazCevap Bu mesaja direkt link Gönderildi: 02 Mayıs 2008 saat 15:29
ayrıca sayın ema mikrokurda stok ve cari param.yorum ekranı otomatik açılsın mı var onu da işaretlersen daha rahat edersin(ctrl+shift+o) yapmana yerek kalmaz yani Wink
Başa dön
ema Sürükle bırak
Senior Member
Senior Member

Mesaj Ayarları Mesaj Ayarları   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı ema Alıntı  Cevap YazCevap Bu mesaja direkt link Gönderildi: 02 Mayıs 2008 saat 15:36
Aslen tarafından gönderildi tatlıcadı35 tatlıcadı35 yazdı:

ayrıca sayın ema mikrokurda stok ve cari param.yorum ekranı otomatik açılsın mı var onu da işaretlersen daha rahat edersin(ctrl+shift+o) yapmana yerek kalmaz yani Wink

Teşkkürler.
Başa dön
tatlıcadı35 Sürükle bırak
Senior Member
Senior Member

Mesaj Ayarları Mesaj Ayarları   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı tatlıcadı35 Alıntı  Cevap YazCevap Bu mesaja direkt link Gönderildi: 02 Mayıs 2008 saat 15:40
rica ederimWink haa birde f1 yapınca orda sanırım bir örnekte vardı şuan tam bilmiyorum bulunduğum yerde mikro yokda :=)))
Başa dön
ema Sürükle bırak
Senior Member
Senior Member

Mesaj Ayarları Mesaj Ayarları   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı ema Alıntı  Cevap YazCevap Bu mesaja direkt link Gönderildi: 02 Mayıs 2008 saat 15:47
Aslen tarafından gönderildi tatlıcadı35 tatlıcadı35 yazdı:

rica ederimWink haa birde f1 yapınca orda sanırım bir örnekte vardı şuan tam bilmiyorum bulunduğum yerde mikro yokda :=)))

Sorguyla ilgili bir örnek yok Ne yazkki F1'de.
Başa dön
BOP Sürükle bırak
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesaj Ayarları Mesaj Ayarları   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı BOP Alıntı  Cevap YazCevap Bu mesaja direkt link Gönderildi: 21 Kasım 2018 saat 14:04
Merhaba,

Ben de stok kartı ekranında yardımcı tablo alanına yazmış olduğum açıklamaları aşağıdaki SQL sorgusu ile açılır balon halinde kullanıcılara yayınlayabiliyorum:

select OZELNOT from STOKLAR_USER inner join STOKLAR
on sto_RECid_RECno = RecID_RECno
where sto_kod='#1#'
Başa dön
EYLEM YILDIZ Sürükle bırak
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesaj Ayarları Mesaj Ayarları   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı EYLEM YILDIZ Alıntı  Cevap YazCevap Bu mesaja direkt link Gönderildi: 22 Kasım 2018 saat 13:45
Merhaba,PLasiyer kodu ile satış ve bakiye görüntilemesini nasıl yapabiliriz ?
Başa dön
 Cevap Yaz Cevap Yaz
  Konuyu Paylaş   

Foruma Atla Forum Yetkileri Sürükle bırak

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.04
Copyright ©2001-2015 Web Wiz Ltd.

Bu sayfa 0,125 saniyede yüklenmiştir.